کد خبر: ۵۳۰۷۲۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱

شهردار منطقه ۱۷ تهران از بهره‌برداری از فار نخست پروژه باغ راه حضرت زهرا (س) در هفته آینده خبر داد.

به گزارش شفاف،داود لطفی شهردار منطقه ۱۷با اشاره به فعالیت شهرداری منطقه ۱۷ در ایام کرونا اظهار کرد: کشور در یک شرایط خاص از منظر بیماری کرونا قرار گرفته است و البته همه کشور‌های دنیا درگیری این بیماری هستند و برخی از حوزه‌ها با شیوع ویروس کرونا کم کار یا تعطیل شده‌اند، اما مجموعه شهرداری در این ایام فعالیت‌های گسترده‌ای را همانند برخی از مجموعه‌ها از جمله نیروی انتظامی و مدافعان سلامت انجام داده است.

وی با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده در ایام تعطیلی ۶ روزه در منطقه ۱۷ گفت: در این ایام حوزه‌هایی از جمله خدمات شهری، عمران و ترافیک فعالیت گسترده‌ای را داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به روکش آسفالت، نظافت انهار، شست‌وشوی گاردریل و جداول، شست‌وشوی انهار روباز و پل‌های هوایی، رنگ‌آمیزی زیر مخازن، خط‌کشی بلوک عابر پیاده، لایروبی و پاکسازی کانال‌ها اشاره کرد.

شهردار منطقه ۱۷ تهران ادامه داد: فاز نخست پروژه باغ‌راه حضرت زهرا (س) در هفته آینده با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید و عوامل عمرانی شهرداری تهران سازمان بوستان‌ها و منطقه ۱۷ در این پروژه فعال هستند.

لطفی درباره جزئیات این پروژه گفت: ۳ کیلومتر پیاده‌راه در این پروژه احداث شده است و ۶ کیلومتر مسیر رفت و برگشت دوچرخه در این محدوده طراحی شده است. این مسیر حدود ۱۰ هکتار مساحت دارد و فضای بسیار مناسبی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره نهرسازی در منطقه ۱۷ تصریح کرد: سال گذشته قریب به ۲۵ کیلومتر نهرسازی داشتیم که امسال نیز به همین مقدار در برنامه داریم و در نواحی یک تا ۳ این کار در حال انجام است.

شهردار منطقه ۱۷ تهران اظهار کرد: ردیابی آفت درختان نیز از مواردی است که در منطقه ۱۷ انجام شده است که مقارن شد در این ایام و مباحث رفع این موضوع انجام شد. همچنین ضدعفونی المان‌ها و ایستگاه‌های اتوبوس به صورت مستمر در حال انجام است.

لطفی با اشاره به اجرای پروژه‌های توسعه محلی در این منطقه افزود: از نیمه دوم سال گذشته نهضت پروژه‌های توسعه محلی در این منطقه شکل گرفت و قطعاً این پروژه‌ها قبل از آغاز دوره مدیریت جدید شهری به بهره‌برداری خواهد رسید که در این زمینه اعتبارات لازم و بحث‌های نقدینگی انجام شده است. هم‌اکنون در ۳ ناحیه منطقه ۱۷ اجرای پروژه توسعه‌های محلی در حال انجام است به عنوان مثال در خیابان اکبر سوری بهسازی‌های متعددی داریم از جمله نهرسازی و پیاده‌روسازی همچنین دو پاتوق محله‌ای در حال احداث است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۹، ۵۵ پروژه توسعه محلی با رقم ۵۴ میلیارد تومان اجرا شد، گفت: تعداد این پروژه‌ها در سال ۱۴۰۰ به ۶۰ پروژه و با رقم ۷۶ میلیارد تومان رسیده است. پروژه‌های توسعه محلی به عنوان پروژه‌های کوچک مقیاس معرفی شده‌اند و کارکرد این پروژه‌ها کاملا محلی است.

لطفی افزود: همچنین چند پروژه بزرگ مقیاس در منطقه پیش‌بینی شده است که از آن جمله می‌توان به پروژه زیرگذر تهران - اهواز و احداث ۳ زیرگذر در این منطقه است که جنوب منطقه ۱۷ را کاملاً تحت تاثیر خود قرار خواهد بود که کلنگ‌زنی احداث زیرگذر‌های سواره‌رو امسال انجام شده است و پیشرفت حدود ۱۵ درصدی را دارد و اهمیت این ۳ زیرگذر از این جهت است که اتصال بین بافتی ایجاد خواهد کرد و دو طرف ریل راه‌آهن را به هم متصل خواهد کرد و با این اتفاق بخش جنوبی در شبکه حمل و نقل عمومی قرار خواهد گرفت که برای فاز یک این پروژ ۲۰ میلیارد و فاز دو ۱۵ میلیارد اعتبار پیش بینی شده است و در واقع برای هر زیرگذر اعتبار ۱۱ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ترمیم و بازسازی کانال‌های فرسوده منطقه، تکمیل سوله بازیافت منطقه با اعتبار ۴ میلیارد، احداث بوستان موسوم به باغ سبزی (محله وصف‌نارد) با اعتبار ۹.۵ میلیارد تومان احداث گرمخانه و مرکز کارآفرینی با اعتبار ۴.۵ میلیارد تومان، احداث اسکان کارگری محله بلورسازی با رقم ۴.۵ میلیارد تومان، اصلاح هندسی خیابان یافت‌آباد با رقم ۳ میلیارد تومان، احداث خیابان کامل در محله سجاد با اعتبار ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و احداث و توسعه سرویس‌های بهداشتی منطقه با اعتبار ۶.۵ میلیارد تومان و احداث درمانگاه مهرگان با رقم ۱۰ میلیارد تومان از پروژه‌های شاخص در منطقه ۱۷ محسوب می‌شود که برنامه‌ریزی آن‌ها برای سال ۱۴۰۰ شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: