کد خبر: ۵۳۰۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷

همزمان با عید سعید غدیر، ۱۰ هزار غذای گرم توسط همنمک برای نیازمندان توزیع شد.

به گزارش شفاف، یکی از پسندیده‌ترین اموری که هر انسان می‌تواند در طول زندگی خود انجام دهد، تشویق دیگران به کار خیر است. زندگی هریک از ما همانند زنجیری به هم متصل است و اگر یکی از حلقه‌های این زنجیر پاره شود، درنهایت مشکلاتی به وجود می‌آید که از فردیت به جمعیت می‌رسد. ازاین‌رو برای محکم‌تر شدن و اتصال هرچه بهتر این زنجیره، باید یکدیگر را برای انجام کار خیر تشویق کنیم.

کار خیری که به‌صورت مادی مانند دستگیری و یاری‌رساندن نیازمندان، غذا دادن به افراد نیازمند، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و تسهیل ازدواج جوانان و ... انجام می‌شود می‌تواند سبب تشویق دیگران به امر پسندیده کمک به همنوع و افراد نیازمند شود.

در همین پیوند مجموعه همنمک  بیش از صدها هزار پرس غذای گرم تهیه، طبخ و توزیع کرده است. پویش هم‌نمک که به همت خیریه متوسلین امام رضا (ع) راه‌اندازی شده است، در روز عید غدیر امسال با کمک بیش از 60 نفر از داوطلب توانست سفره 10 هزار نیازمند تهرانی را رنگین کنند. این پویش علاوه بر غذا دادن به افراد نیازمند آزادی زندانیان غیر عمد را هم در دستور کار دارد و بر اساس آمار از سال 1400 تا به امروز حدود 30 زندانی جرائم غیر عمد را به کمک خیرین آزادکرده است. هبه اقلام موردنیاز خانواده‌های نیازمند یکی دیگر از اقدامات این پویش است که مورد استقبال خیرین قرار گرفت.

مهم است که خیریه‌ها برای تأثیرگذاری و جذب امکانات جامعه، به یک برند قابل‌اعتماد برای همگان تبدیل شوند و این مهم برای پویش هم‌نمک خیریه متوسلین امام رضا (ع) محقق شد. در قرآن فلسفه نهایی احسان، نیکوکاری، تقوا، ایثار، جهاد و فداکاری، فلاح است. خداوند ما را خلق کرده که به فلاح برسیم یعنی به آن نقطه‌ای برسیم که استعدادهایمان را بروز و ظهور بدهیم و بروز و ظهور این استعدادها فضا می‌خواهد و یکی از آن فضاها، فضایی است که انسان فرصت پیدا می‌کند به دیگری یاری برساند. فراهم کردن فضایی که خیرین بتوانند به‌راحتی کمک‌های مؤمنانه خود را مستقیم به دست خانواده‌های نیازمند رسانده و گره‌ای از مشکلات آنان باز کنند مقوله‌ای است که در پویش هم نمک شاهد آن هستیم.

در امر خیر و در امر کمک به دیگران، اولین قدم این است که مردم را آگاه کنیم که همه وظیفه کمک داریم و به آن‌ها بگوییم که کمک آن‌ها هرچند کم هم باشد اما مؤثر خواهد بود. اگر همه به صحنه بیایند، کمک‌ها ممکن است اندک باشد اما وقتی این اندک در کنار هم جمع می‌شود، می‌تواند تحول بزرگی در جامعه درست کند. اولین کاری که خیریه‌ها باید انجام دهند، تشویق و آگاهی مردم است؛ یعنی به مردم باید بگویند که شما می‌توانید، شما باید بیایید ما باید در کنار هم قرار بگیریم. صدایی که همه آن را بشنوند و همه بدانند که در جامعه مشکل و معضل وجود دارد. اتفاقی که در هم‌نمکچشکل گرفته و همین تشویق و آگاهی رساندن به مردمی بود که کمک به همنوع را بر خود واجب می‌دانستند.

نکته‌ای که در پایان باید به آن اشاره کرد لزوم مشارکت مردم در پویش کارهای خیر و مؤمنانه است. باید فعالیت‌های امور خیر به‌گونه‌ای با مشارکت‌های مردمی عجین شود تا هر یک از افراد جامعه خود را در امور خیر شریک دانسته و قدمی برای رفع مشکلات نیازمندان در حد توان خود بردارند. مردم باید احساس کنند می‌توانند در امور خیر سهمی مهم داشته باشند. همه مردم جامعه، افراد خیر هستند، تنها باید فرصتی برای حضور و قدم برداشتن در امور خیر برای آن‌ها فراهم کنیم و بگذاریم در فعالیت‌ها به هر نوعی سهیم باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: