کد خبر: ۵۳۰۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱

خاکی صدیق گفت: تعداد دانشجویان بیشتر از کارکنان دانشگاهی است همین عامل باعث شده تا واکسیناسیون آن‌ها سخت‌تر باشد.

به گزارش شفاف، علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص واکسیناسیون دانشگاهیان اظهار کرد: واکسیناسیون دانشگاهیان شامل استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه هاست.

او افزود: آموزش های سال تحصیلی جدید به صورت حضوری مطرح شده و چند ماهی می شود که واکسیناسیون دانشجویان از طرف وزارت علوم و وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

خاکی صدیق تصریح کرد: علی رغم تجربه ای که در آموزش های الکترونیکی طی ۳ ترم گذشته به علت شیوع ویروس کرونا داشته ایم، باید گفت که حضور فیزیکی دانشجویان در کلاس درس یک نعمت بزرگ است و آثار مثبتی از نظر آموزشی دارد که با آموزش الکترونیکی حاصل نمی شود.

او ادامه داد: از ترم گذشته برنامه ریزی شده بود که بتوانیم بخشی از آموزش ها یا کلاس های عملی را به صورت حضوری داشته باشیم، اما به علت غیر قابل پیش بینی بودن شرایط بیماری و طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا نتوانستیم حتی امتحاناتمان را هم به شیوه حضوری برگزار کنیم. اما طبق برنامه ریزی های وزارت علوم اگر در چنین شرایطی به سر ببریم بخشی از آموزش ها در مهر حضوری می شوند.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: اولویت وزارت علوم سلامتی دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه هاست؛ بنابراین هر سیاستی منوط به حفظ سلامتی و ایمنی تمام خانواده دانشگاهی هاست. بنابراین حضوری شدن بخشی از آموزش ها نباید اختلالی در عملکرد و سلامت دانشجویان داشته باشد.

او گفت: با وزارت بهداشت توافق کرده ایم که در مهر ماه استادان و کارکنان دانشگاه ها و تمامی موسسات آموزش عالی واکسینه شوند، گفتنی است که تعداد آنها کم بوده و به همان مراتب سختی واکسینه شدنشان هم کم خواهد بود. بنابراین این افراد در دسته اول یعنی مرداد ماه واکسینه می شوند؛ بنابراین لیست اسامی قشر دانشگاهی جهت دریافت واکسن به وزارت بهداشت ارسال شده است.

خاکی صدیق تصریح کرد: در هر استانی دانشگاه علوم پزشکی که مسئولیت واکسیناسیون دانشگاهیان را بر عهده دارد، مطابق برنامه ریزی ها باید به انجام واکسیناسیون بپردازند، البته فرآیند این کار در برخی دانشگاه ها انجام شده اما به صورت فراگیر شکل نگرفته است.

معاون آموزشی وزارت علوم اضافه کرد: قول داده اند که تا پایان مرداد واکسیناسیون استادان تمام دانشگاه ها انجام شود و هم اکنون منتظر تکمیل این فرآیند با توجه به هماهنگی های انجام شده هستیم.

خاکی صدیق با بیان اینکه واکسیناسیون دانشجویان نسبت به استادان و کارکنان سخت تر است، تاکید کرد: تعداد دانشجویان بیشتر از کارکنان دانشگاهی است و آن ها در سراسر کشور پراکنده هستند که همین عامل باعث شده تا واکسیناسیون دانشجویان سخت تر باشد.

در حال تکمیل...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: