کد خبر: ۵۳۰۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷

رسانه‌های لبنان از تنش امنیتی در منطقه خلده در جنوب بیروت؛ جایی که شاهد تیراندازی از منابع متعدد بود، خبر دادند به طوریکه شهروندان ناگزیر به ترک خودروهایشان در وسط راه و ترک محل شده‌اند. نحیب میقاتی در واکنش به این حادثه طرفین درگیری را به خویشتن‌داری فراخواند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه الجدید، مسیر از خلده به سمت بیروت به دلیل تیراندازی شدید از سوی منابع متعدد بسته شده است و برخی شهروندان خودروهایشان را وسط راه رها کردند.

سایت "لبنان ۲۴" نیز گزارش داد، منطقه خلده شاهد تنش گسترده در حین عبور موکب تشییع شهروند لبنانی "علی شبلی" بود که روز گذشته در حادثه انتقام گیری به دست جوانی از آل عصن از عشایر عرب کشته شد.

صدای تیراندازی و شلیک آر پی جی به شدت در منطقه دوحه عرمون و دو سمت اتوبان خلده به گوش می‌رسید که موجب وحشت ساکنان محل شد.

مردی از عرب خلده لبنان شب گذشته یک شهروندان لبنانی به نام علی شبلی را در جریان مراسم عروسی در منطقه الجیه به قتل رساند که در پی واکنش به مساله‌انتقام جویی بود.

خبرنگار روسیا الیوم در لبنان نیز گفت در درگیری‌های امروز در منطقه خلده در جنوب بیروت چهار تن کشته و ۱۰ تن زخمی شدند.

این خبرنگار افزود، درگیری‌ها بین نیروهای حزب‌الله لبنان و عرب خلده رخ داده است. تماس‌ها بین احزاب و سیستم‌های امنیتی در برکنترل اوضاع خلده در جریان است.

نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان نیز در واکنش به این حادثه گفت: ارتش حضور خود را برای کنترل اوضاع و توقف درگیری در منطقه خلده تقویت خواهد کرد.

او خواستار خویشتن‌داری و عدم کشیده شدن به سمت درگیری و انتقام و کشتار شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: