کد خبر: ۵۳۰۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲

حدود 7 سال پیش به جز تیم راهیان کرمانشاه 5 تیم دیگر هم به لیگ دسته اول سقوط کرده اند و اکنون آنها نیز رویه غیرفوتبالی این باشگاه را مدنظر قرار داده اند و می خواهند با رای دادگاه شهر خودشان به لیگ دسته اول بازگردند

حدود هفت سال از سقوط تیم راهیان کرمانشاه به لیگ دسته دوم می گذرد اما مدیران این باشگاه از مجاری قضایی خارج از فوتبال به دنبال بازگشت به لیگ دسته اول هستند و حکم قضایی از دادگستری گرفته اند.

به گزارش شفاف، طبق نوشته رسانه‌ها این باشگاه با شکایت به دادگاهی در استان کرمانشاه تلاش کرد تا سقوط در زمین فوتبال را در دادگاه عمومی کشور لغو کند و رسیدگی به ابن پرونده سالها طول کشید تا اینکه حالا حکمی برای اجرا به فدراسیون فوتبال رسیده است.

روشی که در کمتر کشوری برای بازگشت یک تیم به دسته بالاتر به کار می‌رود اما در ایران این اتفاق نادر رخ داده است. مدیران سازمان لیگ معتقدند حکم دادگاه کرمانشاه مبنی بر بازگشت تیم راهیان کرمانشاه به لیگ دسته اول فوتبال در تضاد کامل با اساسنامه فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال کشور است.

دردسر بزرگ فدراسیون فوتبال: حکم دادگاه برای بازگشت تیم کرمانشاهی به لیگ یک!

حالا برخی مسوولان فوتبال مدعی‌اند درآستانه مسابقات تیم ملی در مقدماتی جام جهانی این روش مدیران این باشگاه کرمانشاهی و اظهارات نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی می تواند تبعات سنگین و غیرقابل جبرانی برای فوتبال ملی داشته باشد.

 باشگاه راهیان کرمانشاه طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال شکایت خود را باید به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال ارایه و از آن طریق پیگیری می کرد، ولی با توجه به بی‌ثمر بودن اغلب شکایات در این موارد در فدراسیون‌های گذشته، کار را با پیگیری و شکایت به مراجع قضایی خارج از فوتبال دنبال کردند.

حالا اصرار بر اجرای حکمی که به گفته مدیران لیگ قابلیت اجرایی در فوتبال ندارد دستاویزی برای دشمنان قسم خورده ایران خواهد بود!

«شهریار حیدری» نماینده مجلس مردم کرمانشاه می گوید« تمکین نکردن فدراسیون فوتبال به حکم دیوان عالی پیگرد قضایی دارد» اما در مقابل او مدیران فوتبال می‌گویند: آیا این نماینده مجلس می‌داند بر فرض محال اجرا شدن این حکم چه تبعات غیرقابل جبرانی برای فوتبال ملی کشور خواهد داشت؟ آیا در صورت تعلیق فوتبال ایران از سوی فیفا و محرومیت احتمالی از حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی ایشان پاسخگوی هواداران فوتبال و تیم ملی ایران خواهد بود؟!

مشکل بزرگ‌تر آنجاست که حدود 7 سال پیش به جز تیم راهیان کرمانشاه 5 تیم دیگر هم به لیگ دسته اول سقوط کرده اند و اکنون آنها نیز رویه غیرفوتبالی و غیرحرفه ای باشگاه راهیان کرمانشاه را مدنظر قرار داده اند و می خواهند با رای دادگاه شهر خودشان به لیگ دسته اول بازگردند!

 به همین دلیل فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان نمی تواند رای دادگاه کرمانشاه را اجرا کند.

 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: