کد خبر: ۵۳۰۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷

۱۵۰ مدرسه برکت در ۲۵ استان کشور افتتاح شد.

به گزارش شفاف، مهراله رخشانی مهر؛ در آیین افتتاح 150 مدرسه برکت که با حضور محمد مخبر‌دزفولی، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در محل مدرسه شهید «نصرت الله سیری» پاکدشت برگزار شد، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اتخاذ شیوه مدیریتی جهادگرانه و هدفمند خود به دور از هرگونه حاشیه توانسته است در بزنگاه‌ها و موقعیت‌های حساس عملکرد درخشانی داشته باشد.

وی افزود: بنیاد برکت با اجرای طرح‌های «محرومیت زدایی» و «مشارکت در مدرسه سازی» توانسته است همراه با سازمان نوسازی مدارس کشور در توسعه عدالت آموزشی گام بردارد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به این که در سال‌های قبل، متوسط مدت زمان اجرای پروژه های عمرانی در کشور تا 14 سال هم رسیده بود، تصریح کرد: مدت اجرای پروژه‌های مدرسه‌سازی 9 سال بوده ،که اخیراً با تلاش‌های صورت گرفته به 3 سال کاهش یافته است.

 وی ادامه داد: بسیاری از پروژه‌هایی که در سال 1397 و 1398 افتتاح شد، طرح‌هایی بودند که در سال‌های 1391 و 1392 آغاز شده بودند و اما بیشتر پروژه‌هایی که این روزها به بهره‌برداری می‌رسند در سال‌های 1397 و 1398 کلنگ زنی شده اند؛ که بیانگر افزایش سرعت اجرای پروژه های مدرسه سازی است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به موضوع ساخت مدارس با رویکرد مدیریت سبز، تأکید کرد:  با توجه به مسئله انرژی و محیط زیست، اجرای این پروژه‌ها بسیار حائز اهمیت است و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این زمینه پیشتاز بوده است، به طوری که هم اکنون 33 پروژه آموزشی با رویکرد مدیریت سبز در حال اجراست که نخستین نمونه آن به زودی در اهواز به بهره برداری می‌رسد.

شایان ذکر است؛ آیین افتتاح 150 مدرسه برکت در 25 استان کشور با حضور محمد مخبر‌دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت و مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به صورت متمرکز برگزارشد. 

در این مراسم که به صورت ارتباط تصویری از مدرسه شهید «نصرت الله سیری» شهرستان پاکدشت با محل افتتاح پروژه‌ها در 4 استان مازندران، خوزستان، خراسان جنوبی و ایلام به نمایندگی برگزار شد مجموعا 750 کلاس درس به بهره برداری رسید.

مدرسه برکت شهید «نصرت الله سیری» در زمینی به مساحت 4300 مترمربع و زیربنای 1440 مترمربع با مشارکت بنیاد برکت و اعتباری در حدود 9 میلیارد تومان ساخته شده که دارای 15 کلاس درس، 6 اتاق اداری، کتابخانه، آزمایشگاه و زمین چمن مصنوعی است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: