کد خبر: ۵۳۱۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
شکست میلیمتری کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی مقابل حریف مجار

امتیاز ناعادلانه داوران فیلا به کشتی گیر مجارستان، باعث شد گرایی با اختلاف تنها یک امتیاز حاصل از جریمه اعتراض ، از رسیدن به فینال المپیک باز بماند.

به گزارش شفاف، در ادامه رقابت‌های روز دوم کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، محمدعلی گرایی نماینده وزن ۷۷ کیلوگرم ایران و دارنده ۲ مدال برنز جهان، در سومین مبارزه و در مرحله نیمه نهایی مقابل تاماش لورینچ دارنده مدال طلای ۲۰۱۹ جهان از مجارستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

داوران دو مرتبه با اعتراض گرایی مواجه شدند که بار نخست با تایید صحت اشتباه خود، یک امتیاز اهدا شده به حریف مجار را باطل کردند اما دومین بار با وجود اختصاص دو امتیاز ناعادلانه بدون فن ، حاضر به پس گرفتن پوئن نادرست نشدند و گرایی را پنج بر یک عقب انداختند.

کاپیتان متعصب تیم ملی فرنگی در زمان کم باقیمانده به حریف دفاعی خود فشار زیادی آورد و یک بار نیز با سالتو او را به پل برد اما نتیجه شش بر پنج شد و وقت مسابقه به پایان رسید.

گرایی برای رسیدن به مدال برنز از ساعت ۱۵ فردا (سه‌شنبه) به مصاف برنده مبارزه کاراپت چالیان از ارمنستان و آکژول ماخمدوف از قرقیزستان می رود.

گرایی پیش از این در دور نخست مقابل فلورس پنا دارنده ۲ طلای پان آمریکن از کوبا به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز در یک رقابت سخت و تماشایی با نتیجه ۵ بر ۵ از سد بوزو استارسویچ از کرواسی گذشت و راهی نیمه نهایی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: