کد خبر: ۵۳۱۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹

حاجی‌میرزایی گفت: برای نظام یادگیری با کیفیت، نیازمند معلمان با کیفیت هستیم، بنابراین تربیت معلم، ریشه‌ای‌ترین تحولات درون یک جامعه است.

به گزارش شفاف، محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در آیین رونمایی از کتاب ٣١ جلدی تاریخ تعلیم و تربیت کشور اظهار کرد: اگر همه امور کشور را طبقه بندی کنیم، امر تربیت معلم در صدر قرار دارد. در این طبقه بندی تربیت معلم، موقعیت بالایی دارد.

او ادامه داد: برای نظام یادگیری با کیفیت، نیازمند معلمان با کیفیت هستیم، براین اساس نهاد تربیت معلم، ریشه‌ای‌ترین تحولات درون یک جامعه است.

حاجی‌میرزایی افزود: شاید دانشمندان و پژوهشگران علاقه‌مند باشند تا تاریخچه تربیت معلم را مورد ارزیابی قرار دهند زیرا ریشه‌های ما بیش از آنکه محصول سیاستمداران باشند، محصول کار معلمان است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر نیروی انسانی با کیفیت، تحولاتی را رقم نزند، کار دوامی ندارد، تصریح کرد: پیچیدگی‌های کار معلم را هم نباید نادیده بگیریم. ما در جامعه‌ای  فعالیت می‌کنیم که پویایی دارد، دانشی که به امر تربیت انسان‌ها اختصاص دارد از حیث دشواری در صدر قرار می‌گیرد.

حاجی‌میرزایی گفت: شایسته‌ترین افراد جامعه، نسل آینده را تربیت می‌کند، هرچه در این مورد ناآگاه باشیم، خسارت می‌بینیم، به همین دلیل دانشگاه فرهنگیان مهم است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: حضور در دانشگاه فرهنگیان مزیت نیست بلکه ایفای نقش و مرتبت آن مهم است، بنابراین رفعت دانشگاه، رفعت توانمندی در ایفای نقش خود است.

حاجی‌میرزایی بیان کرد: اگر قرار است جامعه اسلامی در مسیر تمدن سازی نوین حرکت کند، باید بتوانیم جلوه‌ای از تربیت معلم را به دنیا معرفی کنیم که قادر باشیم از کیفیت آن‌ها بگوییم.

تدوین تاریخ شفاهی مورد بی‌مهری قرار گرفته است

او با اشاره به اینکه در جامعه ما تدوین تاریخ شفاهی مورد بی‌مهری قرار گرفته است، افزود: اگر جامعه‌ای ارتباطش با حافظه و تاریخچه اش پاک شود، بسیار خطرناک است. ارزش گزارش باید چگونگی اقدامات باشد، این موضوع همان دانش نهفته‌ای است که در شرایط فعلی در حال از بین رفتن است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: چالش دانشگاه فرهنگیان چالش کیفی و توانمندی برای ایفای مسئولیت ملی است.

در ادامه علی محمد طاهری نیا معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: کتاب ٣١ جلدی تاریخ تعلیم و تربیت یک محصول سازمانی و تاریخی است و به تعبیر مقام معظم رهبری تاریخ دو مفهوم عبرت و درس است.

او گفت: در این مجموعه به طور مستقیم ٧٠ نفر و که به طور غیرمستقیم حدود ٧٠٠ نفر فعالیت و همکاری داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: