کد خبر: ۵۳۱۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از واقعیت نداشتن تصاویر منتشر شده از بستری بیماران در فضای باز بیمارستان امام رضا (ع) مشهد خبر داد.

به گزارش شفاف، سید محمد حسین بحرینی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هر چند که در شرایط حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با شرایط بحرانی از نظر تعداد بیماران سرپایی، بستری و بدحال مواجهه است، اما مدیریت تخت در این دانشگاه به شکل مناسبی در حال انجام است و طبق برنامه ریزی تمامی بیماران از خدمات مناسب بهره مند می‌شوند.

او اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی در صورت نیاز بیماران به بستری و نبود تخت در مرکز درمانی، بیماران به دیگر مراکز درمانی منتقل می‌شوند و این امر در بیمارستان امام رضا (ع) که از ابتدای همه گیری ویروس کرونا به عنوان ریفرال کرونا محسوب می‌شود به شکل مناسبی در حال اجراست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در حال حاضر اورژانس ۱۲ بیمارستان در مشهد به بیماران کرونایی اختصاص یافته است و بیشتر ظرفیت تخت‌های بستری بیمارستان‌های دولتی و همچنین در صورت نیاز بیمارستان‌های خصوصی، خیریه، نظامی و انتظامی نیز به این امر تعلق دارد.

وی با تاکید بر اینکه در ضمن بر اساس دستورالعمل‌های قبلی به دلیل شرایط همه گیری کرونا، همراه سرای بیمارستان تعطیل می‌باشد اظهار کرد: انتشار تصاویری از بستری بیماران در محوطه باز بیمارستان امام رضا (ع) مشهد کاملا نادرست است و این تصاویر متعلق به همراهان بیماران است که در این مکان در حال استراحت هستند.

 بحرینی افزود: باید توجه داشت که بیش از ۳۰ درصد از بیماران بستری در بیمارستان‌های مشهد غیر بومی هستند و سرگردانی و در انتظار ماندن همراهان بیماران در پشت درب‌های بیمارستان‌ها و یا در محوطه مراکز درمانی دور از تصور نیست.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: