کد خبر: ۵۳۱۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶

آزمایش کرونای "لیندزی گراهام"سناتور جمهوریخواه آمریکا از ایالت کارولینای جنوبی به رغم ترزیق واکسن کووید ۱۹ مثبت شده است.

                          تست مثبت کرونای سناتور آمریکایی برغم واکسیناسیون

به گزارش شفاف، به نقل از ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت لیندزی گراهام نخستین سناتور آمریکایی است که آزمایش او بعد از واکسیناسیون، مثبت شده است.

لیندسی گراهام در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که توسط پزشک معالج مطلع شده نتیجه آزمایش او برای تشخیص ابتلا به کووید-۱۹ بعد از دریافت واکسن مثبت بوده است.

وی تصریح کرد: شنبه شب علائم شبیه آنفولانزا داشتم و امروز صبح به پزشک مراجعه کردم. احساسی مثل عفونت سینوس دارم. علائم خفیفی دارم.

گراهام با بیان اینکه ۱۰ روز قرنطینه می‌شود، گفت که خوشحال است واکسن زده است چون بدون واکسن اطمینان دارد حالش به اندازه‌ اکنون خوب نبود و علائمش بسیار بدتربود.

شبکه سی ان ان به تازگی گزارش داد میانگین شمار مبتلایان کرونا در آمریکا نسبت به ماه گذشته ۴۰۰ درصد افزایش داشته و بیمارستان ها مجددا با بیماران کرونایی پر شده است و بیماران نسبت به دوره قبل بسیار جوان تر شده اند.

همچنین با رشد بیماران کرونایی، سازمان کنترل بیماری های عفونی دستورالعمل بهداشتی را بروز رسانی و اعلام کرد که افراد واکسینه شده باید در محل های بسته که احتمال انتقال شدید است از ماسک استفاده کنند تا از شیوع بیشتر نوع خطرناک دلتا جلوگیری شود. بیش از ۸۰ درصد جمعیت ایالات متحده دربرگیرنده دستور العمل جدید سازمان کنترل بیماری های عفونی قرار دارند.

طبق داده های مرکز کنترل بیماری های عفونی آمریکا، تقریباً ۵۷.۴ درصد از جمعیت ایالات متحده حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند و تقریبا ۴۹.۵ درصد به طور کامل واکسینه شده اند.

دکتر آنتونی فائوچی مشاور ارشد پزشکی دولت آمریکا با اشاره به بحران فزاینده داخلی ناشی از همه گیری گسترده سویه دلتای ویروس کرونا، گفت با این که کشورش افراد کافی برای از بین بردن این همه گیری در اختیار ندارد، اما انتظار ندارد آمریکا دوباره به وضع قرنطینه بازگردد.

فائوچی که مدیریت موسسه ملی بیماری های آلرژی و همه گیر را برعهده دارد، به شبکه ای بی سی گفت: اما به اندازه کافی افرادی در اختیار داریم که از فرورفتن دوباره این کشور به وضعی که در زمستان گذشته قرار داشت، جلوگیری کنند.

وی هشدار داد که اوضاع با ادامه گسترش بیشتر سویه دلتای ویروس کرونا، به سوی بدتر شدن پیش می رود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: