کد خبر: ۵۳۱۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶

برخلاف ادعاها و شعارهایی که در دوره مهدی تاج و محمدرضا ساکت در مورد تامین سیستم داور ویدئویی فوتبال ایران از شرکت های داخلی سر داده شد، حالا مشخص شده که همه هزینه های انجام شده فرمالیته و رونمایی بوده است و اکنون روسای فدراسیون در پی خرید این سامانه از کشورهای خارجی هستند.

نشست کارگروه VAR یا همان سیستم کمک داور ویدئویی در فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش شفاف، با نزدیک شدن به آغاز دور نهایی مقدماتی جام جهانی فوتبال در قاره آسیا، فوتبال ایران برای حفظ میزبانی خود در این رقابت ها ناچار است سیستم داور ویدئویی را خریداری و نصب نماید.

برخلاف ادعاها و شعارهایی که در دوره مهدی تاج و محمدرضا ساکت در مورد تامین سیستم داور ویدئویی فوتبال ایران از شرکت های داخلی سر داده شد، حالا مشخص شده که همه هزینه های انجام شده برای آزمایش و تست آن نمونه های داخلی، فرمالیته و نمایش بوده است و اکنون روسای فدراسیون در پی خرید این سامانه از کشورهای خارجی هستند.

شعار VAR داخلی تاج پوچ بود، فدراسیون دنبال خرید از خارج

نشست کارگروه VAR (سیستم کمک داور ویدئویی) با حضور مشاور فناوری اطلاعات، روسای دپارتمان‌های بین الملل، روابط عمومی، حقوقی، مالی، سرپرست کمیته مسابقات، دبیر کمیسیون معاملات، مسئول آموزش داوران، نماینده دپارتمان بازاریابی و کارشناس فنی این تکنولوژی برگزار شد تا مشخص شود فدراسیون در پی خرید این سیستم از شرکت های خارجی است.

در این نشست جدول معیار‌های مقایسه تکنولوژی‌های مختلف VAR ارائه و برای بررسی بیشتر در اختیار اعضا قرار داده شد. تعداد تقریبی داوران، ورزشگاه‌ها و بازی‌های تحت پوشش VAR در فصل اول استفاده از آن توسط دپارتمان داوری و کمیته مسابقات ارائه شد. وظایف نقش‌های مختلف در تیم پروژه براساس الزامات فیفا به اعضا ابلاغ شد. یک بازه دو هفته‌ای برای مکاتبه با شرکت‌های مورد تایید فیفا جهت ارائه VAR و جمع آوری اطلاعات مرتبط تعیین شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: