کد خبر: ۵۳۱۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴

مدیر کل هماهنگی خرید شرکت بازرگانی دولتی از خرید تضمینی بیش از ۱۲۶ هزار تن کلزا از کشاورزان خبر داد.

 به گزارش شفاف، به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مرتضی سعادتی‌کیا مدیر کل هماهنگی خرید شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه در روزهای پایانی خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان هستیم، گفت: تا امروز مراکز دولتی در قالب خرید تضمینی بیش از ۱۲۶ هزار تن دانه روغنی کلزا را از کشاورزان تحویل گرفته‌اند.

او افزود: ارزش محصول دریافتی از کشاورزان یک هزار و ۳۳۷ میلیارد تومان است که از این میزان، فایل یک هزار و ۳۳۳ میلیارد تومان آن به بانک‌های عامل ارسال شده است.

به گفته سعادتی‌کیا؛ همه فایل‌های ارسالی به بانک‌های عامل به کشاورزان پرداخت شده، به عبارت دیگر تمام مطالبات کلزاکاران به طور کامل پرداخت شده است.

این مقام‌مسئول ادامه داد: خرید این محصول توسط بخش خصوصی نیز انجام شده است و بر اساس گزارش‌ها بخش خصوصی تا کنون ۱۱۱ هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری کرده‌ است.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم و پرداخت مطالبات گندم کاران بیان کرد: تا امروز مراکز دولتی ۴ میلیون و ۳۷۷ هزار تن گندم از ۳۳۴ هزار گندم کاران در قالب خرید تضمینی تحویل گرفته‌اند.

سعادتی‌کیا ادامه داد: استان خوزستان با یک میلیون و ۸۲ هزار تن، فارس با ۵۰۲ هزار تن و گلستان با ۴۴۹ هزار تن در رتبه اول تا سوم بیشترین گندم تحویلی به مراکز دولتی قرار دارند.

او میزان گندم دورم (گندم ماکارونی) که کشاورزان تا امروز تحویل داده‌اند را ۶ هزار و ۸۰۰ تن اعلام کرد و افزود: ارزش گندم دوروم تحویلی بیش از ۲۶ هزار و ۸۲ میلیارد تومان است.

سعادتی‌کیا گفت: در مجموع فایل ۴ میلیون و ۳۳۷ هزار تن از گندم‌ها به بانک‌ها ارسال شده است و تمام گندم‌کارانی که تا دوم مرداد ماه فایل مشخصات و مطالبات آن‌ها به بانک‌های عامل ارسال شده است، مطالباتشان را دریافت کرده‌اند.

او همچنین از واریز یک هزار میلیارد تومان دیگر به حساب گندم‌کاران تا پایان هفته  خبر داد.

سعادتی‌کیا در پایان تصریح کرد: علاوه بر مراکز دولتی، بخش خصوصی نیز در ۱۶ استان در ۵۸ مرکز اقدام به خرید گندم از گندم‌کاران کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: