کد خبر: ۵۳۱۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ایجاد صنایع آب‌بر در پسکرانه بنادر باید به اولویت اقتصادى کشور تبدیل شود، گفت: این اقدام با ایجاد مزیت صادراتى و کاهش هزینه تمام‌شده همراه خواهد بود و می‌تواند به‌صلاح محیط زیست نیز باشد.

به گزارش شفاف، فرهاد طهماسبی در رابطه با مزایای انتقال صنایع بزرگ و گسترش فازهای توسعه‌ای صنایع، در پسکرانه بنادر، اظهار داشت: ایجاد صنایع آب‌بر در نزدیکی سواحل و پسکرانه بنادر باید به یک اولویت اقتصادی برای کشور تبدیل شود تا با بهترین شکل بتوانیم از ظرفیت‌های دریایی و بندری و نیز پتانسیل‌های صنعتی و تولیدی کشور استفاده کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این ایجاد صنایع آب‌بر در نزدیکی سواحل و بنادر از مزیت صادراتى برخوردار است و با توجه به ظرفیت‌هاى حوزه حمل‌ونقل دریایى و نزدیکى به دریا، مسیر حمل کالا کاهش می‌یابد و از مدت زمان انتقال کالا کاسته مى‌شود و در نهایت هزینه حمل‌ونقل و قیمت نهایى کالا به همین دلیل کمتر مى‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه انتقال صنایع آب‌بر به پسکرانه بنادر، باید مسائل مختلفى در نظر گرفته شود، عنوان کرد: به‌نظر مى‌رسد که انتقال صنایع آب‌بر به پسکرانه بنادر هزینه‌بر باشد اما در رابطه با ایجاد صنایع آب‌بر در این مناطق به‌طور حتم باید اقدام کرد.

طهماسبى با ابراز اینکه قطعاً ایجاد صنایع آب‌بر در نزدیکى سواحل به‌صلاح کشور است، گفت: با توجه به پتانسیل‌هاى حوزه دریایى و بندرى ایران و اتصال به آب‌هاى آزاد و در عین حال وسعت سواحل و پسکرانه بنادر کشور، بدون شک ایجاد صنایع آب‌بر در پسکرانه بنادر به‌سود اقتصاد ایران و فعالان اقتصادى است.

وى در ادامه راجع به وظایف دولت در مورد ایجاد صنایع آب‌بر در پسکرانه بنادر متذکر شد: در این زمینه دولت باید با برنامه‌ریزى و اجرا به‌صورت جدى ورود کند تا شاهد ایجاد فعالیت‌هاى صنعتى، تولیدى، خدماتى و ارزش افزوده‌اى در پسکرانه بنادر باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوراى اسلامى با اعلام اینکه برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه آینده‌نگر خواهد بود، خاطرنشان کرد: مجلس شوراى اسلامى تعامل‌نگر است و به‌طور حتم با بررسى و اطمینان از اینکه ایجاد صنایع آب‌بر در پسکرانه بنادر به‌صلاح کشور خواهد بود نسبت به الزام‌آور کردن این مسئله اقدام می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: