کد خبر: ۵۳۱۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۰

شرکت آمریکایی بوئینگ اعلام کرد که برنامه خود را برای پرتاب آزمایشی فضاپیمای CST-۱۰۰ Starliner خود از شهر کیپ کاناورال فلوریدا به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی، به تعویق انداخته است.

به گزارش شفاف، شرکت آمریکایی بوئینگ روز سه شنبه اعلام کرد که برنامه خود را برای پرتاب آزمایشی فضاپیمای CST-100 Starliner خود از شهر کیپ کاناورال فلوریدا به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی، به تعویق انداخته است.

این پرواز پس از یک شکست تقریبا فاجعه بار در اولین پرواز خود در سال 2019، یک پرواز آزمایشی بسیار مهم بود.

بوئینگ در حساب توییتر خود گفت: ما تأیید می کنیم که پرتاب امروز برای پرواز آزمایشی شماره دوStarliner Orbital Flight Test-2 لغو شده است.

سخنگوی بوئینگ فوراً به درخواست اظهار نظر بیشتر در این باره پاسخ نداد.

فضاپیمای کپسولی استارلاینر Starliner که حاوی امکانات و لوازم مورد نیاز بود، قرار بود سوار بر موشک اطلس V در ساعت 17:20 به وقت گرینویچ از ایستگاه فضایی کیپ کاناورال به فضا پرتاب شود.

این موشک توسط "ائتلاف پرتاب متحد" که سرمایه‌گذاری  مشترک بوئینگ و شرکت لاکهید مارتین است، ساخته شده است.

این پرتاب برای جمعه برنامه ریزی شده بود، اما پس از آنکه ایستگاه فضایی با هفت نفر خدمه به مدت کوتاهی از کنترل خارج شد، ناسا زمان آن را به تعویق انداخت.

این حادثه ناشی از انفجار ناخواسته پرتابگرهای جت بر روی یک ماژول تازه متصل شده ساخت روسیه بود. سازمان فضایی روسیه نقص نرم افزاری را در این حادثه مقصر اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: