کد خبر: ۵۳۱۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶

یک مشاور برتر کنکور درباره نحوه صحیح انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه توضیح داد.

شروین مسیح مشاور برتر کنکور  در گفت و گویی،  درباره انتخاب رشته آگاهانه داوطلبان سراسری کنکور ۱۴۰۰ اظهار کرد: امسال، تعداد انتخاب رشته برای داوطلبان سراسری کنکور ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

او افزود: دانش آموزان امکان انتخاب رشته‌های زیادی را در تمامی دانشگاه‌هایی که مجاز شده اند، دارند تا بتوانند در دانشگاه قبول شوند.

مسیح تصریح کرد: انتخاب رشته دقیقا باید متناسب با علاقه صورت بگیرد. برخی داوطلبان آشنایی کافی با رشته‌های دانشگاهی و آینده کاری آن‌ها در جامعه ندارند و تنها اسم آن رشته را شنیده اند؛ بنابراین لازم است تا این افراد حتما مطالعه زیادی از تمامی رشته‌ها داشته باشند و اطلاعات خود را در آن خصوص افزایش دهند تا بتوانند متناسب با علاقه و استعدادهایشان انتخاب رشته کنند.

این مشاور برتر تحصیلی ادامه داد: اگر فردی انتخاب رشته کند و در آن زمینه درس بخواند دیگر نمی‌تواند رشته را ترک کند و تا انتها باید آن را مطالعه کند؛ بنابراین اگر افراد در زمینه تحصیلی خود علاقه داشته باشند به طرز وحشتناکی در زمینه تحصیلی و شغلی خود پیشرفت می‌کنند.

مسیح گفت: اساس اولیه انتخاب رشته باید متناسب با علاقه صورت بگیرد و ترتیب آن‌ها هم باید بر اساس علاقه باشد نه اینکه فقط براساس رتبه و نمره قبولی صورت گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: