کد خبر: ۵۳۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳

سید ابراهیم رئیسی: دبیرخانه اوپک باید نقش فعال‌تری برای ایجاد هماهنگی بیشتر میان کشور‌های عضو و غیر عضو ایفا کند.

                          رئیسی به دبیر کل اوپک چه گفت؟

به گزارش شفاف، سیدابراهیم رئیسی در دیدار با دبیر کل اوپک گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو مؤثر اوپک بر ارتقا جایگاه جهانی این سازمان و افزایش نقش‌آفرینی آن در مدیریت بازار جهانی انرژی تأکید دارد.

 رییس‌جمهوری با اشاره به تلاش برخی قدرت‌ها برای تضعیف جایگاه اوپک تأکید کرد: دبیرخانه اوپک باید حقوق و منافع کشور‌های عضو را به عنوان مبنای اتخاذ همه تدابیر و اجرای همه سازوکار‌ها در نظر بگیرد.

رئیسی با تبریک شصتمین سالروز تاسیس اوپک ضمن اظهار امیدواری نسبت به فعال‌ترشدن این سازمان و این که اعضا در دوره پیش رو سازنده‌تر و هماهنگ‌تر عمل کنند، اظهار داشت: دبیرخانه اوپک باید نقش فعال‌تری برای ایجاد هماهنگی بیشتر میان کشور‌های عضو و غیر عضو ایفا کند.

دبیر کل اتحادیه کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک)، نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بازار و میزان تولید نفت، ایران را از بنیانگذاران سازمان اوپک دانست که همواره در طول دوران فعالیت این نهاد بین‌المللی نقشی کلیدی و عملکردی سازنده داشته است.

محمد سانوس بارکنیدو تصریح کرد: در دوره پیش رو نیز نیازمند همراهی و همکاری جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد اهداف اوپک هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: