کد خبر: ۵۳۱۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۳

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: رکوردها در موارد ابتلا شکسته شده و آمار مرگ و میر رو به افزایش است بنابراین باید واکسیناسیون جدی گرفته شود.

به گزارش شفاف، محمد رضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در پنجاه و چهارمین جلسه شورای عالی این سازمان با اشاره به این که شرایط کرونایی بدی بر کشور حاکم است؛ اظهار کرد: رکورد‌ها در موارد ابتلا شکسته شده و آمار مرگ و میر رو به افزایش است و  حداقل فایده واکسن این است که می‌تواند از افزایش آمارمرگ و میر پیشگیری کند.

او ادامه داد: لازم است شورای عالی نظام پزشکی در قالب بیانیه‌ای از دولت جدید خواستار این باشد که واکسیناسیون مردم علیه کرونا را خارج از هر گونه محدودیت و مرزبندی در دستور کار خود قرار داده و به آن توجه ویژه داشته باشد.

ظفرقندی در بخش دیگری از سخنان خود به تدوین منشور حقوق جامعه پزشکی ایران اشاره کرد و گفت: نخستین گام برای احقاق حقوق جامعه پزشکی این است که آن حقوق تبیین شده و سپس نسبت به انتشار و انعکاس آن به سازمان‌های مختلف، اقدامات مورد نیاز انجام شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که تدوین منشور حقوق جامعه پزشکی ایران گام مثبتی است که در این دوره کاری سازمان صورت گرفته است؛ بیان کرد: سازمان نظام پزشکی و شورای عالی همواره به دنبال احقاق حقوق جامعه پزشکی بوده است و تدوین راهنمای اخلاق پزشکی که در شورای اخلاق وزارت بهداشت نیز به تصویب رسید و به سراسر کشور ابلاغ شد؛ گواه این مدعاست.

او همچنین در خصوص انتقاداتی که جامعه داروسازی و نمایندگان آن‌ها در شورای عالی نظام پزشکی نسبت به تصویب آئین نامه جدید تاسیس داروخانه‌ها از سوی وزارت بهداشت مطرح کرده بودند؛ بیان کرد: در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت داشتیم این موضوع را مطرح کردم و ایشان دستور صریح و سریع در خصوص توقف این آئین نامه را به رئیس سازمان غذا و دارو داد، اما بعدا این اقدام انجام نشد که جای بسی تعجب است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در پایان سخنان خود به رد صلاحیت بزرگان جامعه پزشکی در هشتمین دوره انتخابات این سازمان اشاره کرد و گفت: باعث تاسف است که سازمان نظام پزشکی در دوره جدید کاری خود از وجود برخی از افراد بنام و صاحبنظر محروم است؛ با این حال  امیدوارم سازمانی مستقل و طرفدار جامعه پزشکی و مردم با همت دوستانی که در دوره  جدید حضور خواهند یافت؛ شکل بگیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: