کد خبر: ۵۳۱۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹

انتخاب باغ عروسی خود را به تشریفات مجالس ثمین بسپارید تا دامنه گسترده ای از پیشنهاد ها را پیش روی خود ببینید. انتخاب باغ عروسی با توجه به سلیقه، بودجه، تعداد میهمان و موقعیت مکانی مناسب یکی از عوامل بسیار موثر در برگزاری یک مجلس عروسی است که در خدمات مجالس ثمین با ارائه مشاوره، بهترین پیشنهاد ها برای انتخاب باغ عروسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. تشریفات مجالس ثمین ضمن در اختیار داشتن باغ اختصاصی، به دلیل همکاری گسترده با بیش از 50 مورد باغ و سالن دیگر شرایطی را برای شما فراهم می کند تا گزینه های متعددی مناسب با سلیقه و بودجه خود برای انتخاب مکان برگزاری مراسم عروسی در اختیار داشته باشید.

برگزاری مراسم عروسی

باغ عروسی شرق تهران

انتخاب باغ عروسی در شرق تهران از جمله خدماتی است که توسط تشریفات مجالس ثمین ارائه می شود. تشریفات ثمین با در اختیار داشتن تعداد زیادی باغ تالار عروسی در شرق تهران زوج های جوان را در انتخاب، آزاد می گذارد. در انتخاب باغ عروسی توجه به چند نکته حائز اهمیت است. فصلی که قصد برگزاری مراسم خود را دارید می تواند عامل موثری در کاهش یا افزایش قیمت داشته باشد مثلا در فصل پاییز و زمستان هزینه ورودی باغ عروسی به مراتب کمتر از فصل های دیگر است.

باغ عروسی غرب تهران و حومه

باغ های عروسی زیبا، لوکس و مدرن در غرب تهران و حومه با تجهیزات و امکانات بی نظیر، زوج های جوان را به سمت داشتن شبی رویایی با باغ های عروسی ثمین سوق می دهد. تشریفات مجالس ثمین با در اختیار داشتن باغ های مناسب و زیبا و شیک، مناسب با بودجه  و سلیقه زوج های جوان، عروس و دامادها را برای داشتن شبی زیبا و رویایی هدایت می کند.

باغ عروسی گرمدره

برگزاری جشن ها توسط خدمات مجالس در سالن یا باغ عروسی است که انتخاب یکی از این دو طبق سلیقه عروس و داماد خواهد بود. اما فصلی که برای برگزاری مراسم انتخاب کردید هم در انتخاب و قیمت باغ عروسی در گرمدره و سالن عروسی تاثیر دارد. در فصل زمستان و پاییز که هوا رو به سردی می رود، فضای بسته سالن برای برگزاری جشن مناسب تر است. اما در فصل های گرم سال، می توان جشن را در فضای باغ برگزار کرد. البته تشریفات مجالس ثمین با بهره گیری از خدمات مجالس و امکانات روز دنیا در هر فصلی و در هر مکانی امکانات برگزاری مراسم عروسی را برای شما مهیا خواهد کرد.

ویژگی های باغ عروسی در گرمدره

از ویژگی های باغ عروسی تشریفات ثمین به منوی غذایی پیشنهادی و دلخواه می توان اشاره کرد. خدمات تشریفات مجالس ثمین را با در نظر گرفتن سلیقه و بودجه انتخاب نمایید. لازم به ذکر است طبخ غذاها در آشپزخانه اختصاصی باغ عروسی تشریفات ثمین، استفاده از مواد درجه یک از جمله برنج 100 % ایرانی، مرغ و گوشت گوسفندی تازه خدمات مجالس انجام می گیرد.

پس از انتخاب باغ عروسی متناسب با سلیقه شخصی تان، منوی غذایی برای تکمیل شدن خدمات ویژه مجالس عروسی، روند باغ عروسی، پذیرایی از میهمانان و نیاز به مواردی مانند: شیرینی و شربت و .... در بخش پذیرایی باغ عروسی دارید انتخاب سرویس پذیرایی و نوع چیدمان که عواملی مانند سلیقه، قیمت و داشتن هارمونی با مکان برگزاری مراسم در آن موثر است تاثیر به سزایی در کیفیت برگزاری خدمات مجالس دارد.

در عکسهای آورده شده در این قسمت شما با انواع سرویس پذیرایی و میز و صندلی و چیدمان آشنا می شوید. تشریفات ثمین ضمن برگزاری مجالس در باغ عروسی و با در اختیار داشتن باغ اختصاصی عروسی، به دلیل همکاری خدمات مجالس با بیش از 70 مورد باغ و تشریفات عروسی دیگر شرایطی را برای شما فراهم میکند تا گزینه های متعددی مناسب با سلیقه و بودجه خود برای انتخاب خدمات مجالس داشته باشید تجلی و شکوه مجلس خود را با انتخاب باغ عروسی جایگاهی زیبا دو چندان کنید.

همواره گل آرایی مجالس یکی از شاخصه های مهم برای تجلی دادن به مجالس و فراهم نمودن فضایی زیبا و دلنشین برای پذیرایی از میهمانان است. از آنجایی که عمده فعالیت تشریفات ثمین در خدمات مجالس برگزاری مجالس عروسی می باشد لذا در این بخش تصاویری از گل آرایی مجالس عروسی در باغ عروسی تقدیم حضورتان می گردد.

برای زیبایی بخشیدن بیشتر و رویایی نمودن مجالس در باغ عروسی فضای برگزاری مجلس شمع آرایی یکی از اصلی ترین مواردی است که در تشریفات ثمین جزء هدایای منو باغ عروسی انتخابی می باشد مراسم آتش بازی جزء هیجان انگیز ترین و باشکوه ترین بخشها می باشد که در 4 مرحله (ورودی، کیک، شام و تانگو) در باغ عروسی قابل اجراست و در تشریفات ثمین جزء خدمات مجالس منوی انتخابی می باشد.

راهنمای انتخاب بهترین باغ عروسی و برگزاری مراسم بله برون

برگزاری مجالس در باغ عروسی

هزینه و قیمت باغ عروسی برای برگزاری مراسم عروسی

هزینه هایی که برای ورودی عروس و داماد باغ عروسی دریافت می شود در تمامی باغ ها یکسان نیست. از سوی دیگر نمی توان یک باغ را به دلیل دریافت ورودی بیشتر به بی انصافی متهم کرد. ممکن است دلایل خود را داشته باشد. برای مثال باغ های بزرگ، با امکانات بیشتر، قرار گرفتن در یک جای دنج، مدیریت و پرسنل مسئولیت پذیر و ... هزینه های بیشتری را دریافت می کند. این در حالی است که برخی دیگر از باغ ها به دلیل کیفیت نازل خدمات، ورودی کمتری را دریافت می کنند. بنابراین هزینه ها معیار مناسبی برای مقایسه باغ ها نیست و باید به سطح کیفیت خدمات توجه داشت.

قیمت ورودی باغ عروسی

قیمت ورودی باغ عروسی با توجه به معیارهای مختلفی ارزیابی می شود. از جمله این معیارها می توان به زیبایی و تجهیزات بکار رفته در باغ و نمای داخلی باغ و تالار عروسی و نوع و کیفیت خدمات متفاوت است.

قیمت اجاره باغ عروسی

قیمت اجاره باغ عروسی با توجه به نکات مهم و حائز اهمیت که در هزینه اجاره باغ ارزان برای عروسی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. فصلی است که جشن عروسی در آن زمان برگزار می شود. هزینه اجاره باغ عروسی در فصل بهار و تابستان می تواند به مراتب بیشتر از فصل های پاییز و زمستان باشد. که انتخاب بیشتر زوجین با توجه به تفاوت قیمتی که در اجاره باغ عروسی وجود دارد همان فصل های بهار و تابستان است.

قیمت باغ عروسی در تهران

هزینه اجاره باغ عروسی در تهران با توجه به برتری های باغ عروسی نسبت به تالار بسیار مناسب تر و مطلوب تر است و به برگزاری مجالس با شکوه شما کمک شایانی می کند.

هزینه عروسی در باغ

هزینه عروسی به علت وجود فضای آزاد در باغ، عروس و داماد می توانند راحت تر به دیدن میهمانان خود بروند و رضایت بیشتری برای میهمانان است و به این خاطر که باغ عروسی به نسبت تالار از تزیینات کمتری برخوردار است و و باعث هزینه ی کمتری در باغ عروسی می شود.

نکات مهم در انتخاب باغ عروسی

شما برای برگزاری مراسم عروسی در باغ باید به نکات مهمی توجه نمایید که این نکات به شرح زیر می باشد:

ظرفیت باغ عروسی: ظرفیت باغ های عروسی که زیر مجموعه باغ های تشریفات ثمین می باشند بین 150 تا بیشتر از 1000 نفر می باشند. زمانی که تعداد میهمانان شما زیاد است بهترین گزینه باغ عروسی است چرا که ظرفیت سالن باغ عروسی بالا است و میهمانان احساس بهتری دارند.

دسترسی به باغ و موقعیت باغ عروسی: سطح دسترسی مهمانان به باغ های عروسی تشریفات ثمین بسیار راحت است و اکثر باغ های عروسی تشریفات ثمین با موقعیت بسیار مناسبی قرار گرفته اند.

پارکینگ باغ عروسی: یکی از دغدغه های افرادی که به مراسمی دعوت می شوند جای پارک خودرو است. باغ های عروسی تشریفات ثمین با ظرفیت پارکینگ بین 150 خودرو تا 750 خودرو توانسته این دغدغه را از بین ببرد. اکثر باغ های تشریفات ثمین با ظرفیت پارکینگ بالا در اختیار مهمانان می باشد.

سقف سالن مراسم عروسی: سالن های باغ عروسی تشریفات ثمین با سقف های بلند باعث شده که زیبایی ویژه ای را به تالارهای عروسی ببخشد. سقف بلند باعث نشان دادن شکوه و جلال آن محل است و از امتیازات باغ های عروسی تشریفات ثمین محسوب می شود.

سیستم گرمایش و سرمایش در تالار و باغ: یکی از امکانات مهم و مفیدی که باغ تالار های عروسی تشریفات ثمین دارند وجود سیستم گرمایش و سرمایش در تالار و باغ عروسی هستند. بسیاری از زوج های جوان تمایل دارند که مراسم عروسی خود را در فصل های سرد سال برگزار کنند و وجود سیستم گرمایش در تالار باعث می شود که میهمانان بتوانند از مراسم لذت بیشتری ببرند. سیستم سرمایش بسیار مفید است برای افرادی که تمایل دارند جشن عروسی خود را در فصل های گرم سال برگزار کنند.

جایگاه عروس و داماد: از جمله زیبایی تالار های باغ عروسی تشریفات ثمین تزیین جایگاه عروس و داماد است. جایگاه عروس و داماد با آینه کاری بسیار شیک در پشت جایگاه و گل آرایی و شمع آرایی های بسیار زیبا مکانی دلنشین و فراموش نشدنی را برای زوج های جوان به ارمغان می آورد.

رختکن مجزا: وجود رختکن های مجزا از جمله امکانات مهمی است که تالارهای باغ عروسی تشریفات ثمین در اختیار میهمانان خود قرار می دهد.

سرویس بهداشتی مناسب: سرویس بهداشتی مناسب و مجزا از جمله امکانات مفید باغ تالارهای عروسی تشریفات ثمین می باشد.

راهنمای انتخاب بهترین باغ عروسی و برگزاری مراسم بله برون

خصوصیات بهترین باغ و سالن عروسی

برگزاری مراسم بله برون

مراسم بله برون از مراسم خواستگاری مفصل تر برگزار می شود. این مراسم چند روز پس از خواستگاری رسمی برگزار می گردد که خانواده عروس و داماد و بزرگان خانواده ها، برای قول و قرار ها نهایی کردن برنامه عقد و عروسی دور هم جمع می شوند. بله برون یکی از مراسم های مرسوم ازدواج می باشد و دوران شیرین نامزدی برای عروس و داماد پس از برگزاری مراسم رسمی بله برون، انجام می شود. همچنین این مراسم هم آداب و رسوم خاص خود را دارد که باهم آن ها را بررسی می کنیم.

آداب و رسوم مراسم بله برون

همان طور که گفتیم مراسم بله برون از خواستگاری مفصل تر است و میزبان این مراسم هم خانواده عروس می باشند. برگزاری این مراسم دارای آداب و رسوم مخصوص به خود است و در هر جا با توجه به فرهنگ ها این آداب رسوم متفاوت می باشد. به طور کلی مهم ترین این آداب و رسوم به شرح زیر است:

 • خرید گل و شیرینی توسط خانواده داماد
 • خرید انگشتر نشان برای عروس از طرف خانواده داماد
 • تعیین میزان مهریه، شیر بها
 • تعیین وضعیت شغل و مسکن داماد
 • تعیین دقیق تاریخ عقد و عروسی
 • چگونگی برگزاری مراسم عقد و عروسی
 • تقسیم کارها برای برگزاری مراسم ها
 • دیگر جزئیات مهم

راهنمای انتخاب بهترین باغ عروسی و برگزاری مراسم بله برون

برگزاری مراسم بله برون

هدایای خانواده داماد به عروس در بله برون

طبق سنت های قدیمی، هدایایی از طرف خانواده داماد برای جلب رضایت عروس و خانواده او در نظر گرفته می شود. این هدایا شامل یک قواره پارچه مجلسی، انگشتر نشان، یک قواره پارچه چادری، قرآن و دفتر مخصوص بله برون، سبد گل و شیرینی می باشد که از طرف خانواده داماد تقدیم عروس و خانواده محترم او می شود.

تزیینات خنچه مراسم بله برون عروس

خانواده داماد تمام هدایایی را که برای عروس تهیه کرده اند را، تزیین می کنند. همان طور که گفتیم این هدایا شامل:

 • گل و شیرینی
 • انگشتر نشان
 • قواره چادر
 • قواره پارچه مجلسی
 • کله قند
 • قرآن
 • دفترچه بله برون

این هدایا از قدیم جز هدایای بله برون می باشد. البته امروزه موارد دیگری به این هدایا اضافه شده است ولی این ها مهم ترین هدایا می باشند که برای عروس تهیه می شود. تک تک این وسایل باید با ایده های جدید و جذاب تزیین شوند. در گذشته این هدایا با تزیین ساده و ابتدایی داخل سینی گذاشته می شد ولی امروزه این هدایا را داخل باکس، جعبه یا سبد قرار می دهند و برای تزیین آن از گل طبیعی، مصنوعی و دیگر ملزومات استفاده می کنند. همچنین بهتر است از یک تم خاص برای تزیین همه استفاده کنید.

نکات مهم در برگزاری مراسم بله برون

این مراسم همان طور که در بالا گفتیم، دارای شرایط و آداب و رسوم مخصوص به خود می باشد و شما برای درست انجام شدن این مراسم باید به نکات مهمی توجه نمایید. خانواده داماد باید قبل از مراسم با داماد به یک جمع بندی برسند و در مراسم، خانواده یک حرف نزند و داماد یک حرف و بهتر است قبل از شروع مراسم این مسائل بین خانواده داماد حل شود. همچنین برای تعیین تاریخ عقد و عروسی باید به یک زمان بندی مناسب برسند که هر دو خانواده بتوانند شرایط را محیا کنند. همچنین به جواب هایی که به سوال خانواده ها می دهید بسیار دقت فرمایید زیر معیار تصمیم گیری خانواده ها مبنای جواب های شما می باشد.

راهنمای انتخاب بهترین باغ عروسی و برگزاری مراسم بله برون

نکات مهم مراسم نامزدی

سخن پایانی

قطعا برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده است مراسم بله برون، تشریفات مجالس، مراسم جشن تولد و حتی دیگر مراسم های خود را در کجا می توانید با خیالی آسوده برگزار کنید؟

ما به شما تشریفات ثمین (www.tashrifatsamin.com) را معرفی میکنیم. تشریفات ثمین با مدیریت آقای قطبی با اتکا به خداوند متعال و همچنین تلاش بی وقفه کارگروه متخصص خود در امر برگزاری خدمات عروسی و با بکارگیری تجهیزات مدرن و دیزاین های لوکس و مجلل طی دو دهه گذشته توانسته است با برگزاری جشن ها و مراسم فاخر و باشکوه ضمن جلب رضایت مشتریان خود نظر زوج های جوان را نیز جلب نماید.

خدمات مجالس تشریفات ثمین به شرح ذیل می باشد:

 • تهیه انواع غذا با مواد اولیه درجه یک و با پختی بی نظیر
 • مدرنترین سرویس و ظروف ویژه مجالس
 • مجلل ترین باغ ها و سالن های کاملاً اختصاصی برای برگزاری مدرن ترین مجالس
 • مجرب ترین کادر خدمات پذیرایی مجالس
 • انواع خدمات دیزاین مجالس با متد روز
 • خدمات نورپردازی و جلوه های ویژه مجالس
 • حریر آرایی و ایجاد سازه های دکوراتیو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: