کد خبر: ۵۳۱۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران طی پیامی به مناسبت روز خبرنگار نوشت: اگر خواهان جامعه ای به دور از ویژه خواری، رانت خواری، امضاهای طلایی، آقازادگی و خویشاوند سالاری هستیم به خبرنگاران پَر و بال و فضای پرواز دهیم.

به گزارش شفاف، متن کامل پیام محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران به مناسبت روز خبرنگار به شرح زیر است:

خـبرنگاری، شغل و حرفۀ شرافتمندانه‌ای است که جایگاه و مرتبۀ این حرفه، رسالت بزرگ و مهمی را بر دوش خبرنگاران عزیز میگذارد. این گروه که تمام همت شان شفاف سازی و ارتقاء اطلاعات صحیح در جوامع میباشد، با تلاش شبانه روزی خود، اجازه نمیدهند که جامعه در سکوت و بی ‌خبری بماند و با رشد آگاهی مردم، باعث تسریع حرکت قافله انسانی بسوی قله ‌های دانش و علم و در نتیجه پیشرفت و سعادت میشوند.

حرفه ارجمند خبرنگاری در پرتو طبع شجاعانه و قوت روحیۀ خبرنگاران، به شغلی شریف و خوشنام در عصر ارتباطات مبدل شده و نگارندگان جسور و خستگی ‌ناپذیرِ خبر، همچون پروانه‌ای بی ‌پروا خود را بر آتش شمع حوادث زمانه میزنند و این آزادگی و بلند همتی، رمز محبوبیت صاحبان شریف قلم هاست.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که هر چقدر دایره خبرسازی و کتمان حقایق گسترده ‌تر باشد به همان اندازه محدودۀ اعتماد مردم به مسئولان و رسانه ‌های داخلی کم و توجه آنان به رسانه ‌های خارجی بیشتر میشود. نباید بگذاریم خبرهای مربوط به کشورمان ایران را دیگران به اطلاع مردم عزیزمان برسانند، و اگر ما واقعیتها را براساس حقیقت محض بیان کنیم، مطمئناً مردم شریف مان هم از آن رسانه ها روی برمی‌گردانند. به هر حال روز خبرنگار فرصت بسیار خوبی است تا اینجانب بعنوان خادم و شخصی که در طول 30 سال گذشته ای که با این عزیزان همراه بوده‌ام، از همۀ خبرنگاران محترم تشکر نموده و بر روح بلند تمامی خبرنگاران معزز شهید نیز درود فرستم که خون پاکشان علاوه بر ارزش شهادت، در راه افزایش آگاهی مردم بر زمین ریخته شده است.

خبرنگاران طلایه داران جبهه قلم و اندیشه و عامل آگاهی دهندۀ مردم در لحظات و صحنه ‌های سرنوشت ساز جامعه اند. و از آنجائیکه بدنبال حقیقت و انعکاس واقعیتها میباشند همواره شایسته تکریم و تحسین اند.

روز خبرنگار بر تمامی مجاهدان عرصه بصیرت و آگاهی که با پیکار و مبارزه و با سلاح قلم و ایمان خویش برای پایداری اعتقادات و ارزشهای دینی و اسلامی جامعه و جاودانگی ایران اسلامی در صحنه های نبرد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با دشمنان در حال مبارزه اند مبارک و خجسته باد.

اگر خواهان جامعه ای به دور از ویژه خواری، رانت خواری، امضاهای طلایی، آقازادگی و خویشاوند سالاری هستیم به خبرنگاران عزیز که فی الواقع «شیرهای“ جامعۀ امروزمان هستند، پَر و بال و فضای پرواز دهیم.

قطعاً توسعۀ کشورمان هرگز با فساد بدست نمیآید. فساد نیز خود بخود رفع نمیشود. پس همه باید کمک کنیم تا با آزادسازی حریم های ممنوعه، گردش آزاد اطلاعات و آزادنگاری شیرها (خبرنگاران)، خواب را از چشم کفتارهای جامعه بگیریم.

بدون تردید، توسعۀ ایران پشتِ دیوارهای فساد است.

مع الوصف اینجانب بر خود واجب میدانم تا در هفدهمین روز از ماه مرداد ماه 1400، جدای از ارج نهادن به تلاشهای این عزیزان و پاسداشت شهیدان عرصه خبر و رسانه، از خدمات با ارزش و زحمات خبرنگاران محترم تقدیر نموده، موفقیت، سلامتی و سربلندی همه صاحبان قلم را از درگاه ایزد مننان مسئلت نمایم. امید بر این دارم تا دولت سیزدهم به سکانداری جناب آقای رئیسی به مشکلات ارباب رسانه و خبرنگاران عزیز توجه ویژه ای معطوف و مبذول داشته و رفع موانع و رفاه این زحمتکشان عرصه آگاهی را بیش از پیش مد نظر دولت خویش قرار دهند. زیرا برکسی پوشیده نیست که بخش اعظمی از آگاهی مردم شریف ایران با زحمات شبانه روزی این عزیزان محقق میگردد.

همواره شاد، سلامت، موفق و سربلند باشید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: