کد خبر: ۵۳۱۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴

خبرنگار سی ان ان گفت شهر قندهار افغانستان کاملا در محاصره طالبان قرار دارد و احتمال دارد مراکز سه ولایت دیگر افغانستان نیز به تصرف طالبان درآیند.

                          شهر قندهار در محاصره طالبان قرار دارد

به گزارش شفاف، ساکنان قندهار دومین شهر بزرگ افغانستان در محاصره طالبان قرار دارند و راهی برای خروج از شهر وجود ندارد.

دولت آمریکا در پیامی به اتباع این کشور از آن‌ها خواست فورا افغانستان را ترک کنند. این هشدار در حالی صادر شد که یک مقام سازمان ملل هشدار داد جنگ با طالبان به نقطه عطف خطرناکی رسیده است. این وضعیت چند هفته پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان رخ می‌دهد.

کلاریسا وارد خبرنگار ارشد بین المللی سی ان ان در گزارشی اختصاصی خود از افغانستان به شهر قندهار دومین شهر بزرگ این کشور رفت و اوضاع شهر را به تصویر کشید. وی گفت: اوضاع افغانستان به سرعت دارد تغییر می‌کند. به همین علت است که سفارت آمریکا از کلیه اتباع آمریکایی خواست افغانستان را ترک کنند. این هشدار پس از آن صادر شد که طالبان کنترل دو شهر مهم را تصرف کرد که مراکز دو ولایت مهم این کشور هستند. این تحول خیلی مهم است. متاسفانه احتمال دارد که سه شهر دیگر هم که مراکز سه ولایت دیگر افغانستان هستند به تصرف طالبان درآیند. شهر قندهار کاملا در محاصره طالبان قرار دارد.

در بخش دیگری از این گزارش اختصاصی، تیم خبری سی ان ان به سمت قندهار حرکت کرد. کماندو‌های افغان موافقت کردند که تیم خبری سی ان ان را با خودرو‌های زرهی خود به یکی از پایگاه‌های خود ببرند.

کلاریسا وارد گفت: قرار بود اینجا یک تالار عروسی باشد، اما اکنون موضع استقرار نظامیان در خط مقدم نبرد است. بخش زیادی از درگیری‌ها شبانه رخ می‌دهد، اما تک تیراندازان طالبان ۲۴ ساعته مشغول هستند. اعضای طالبان در برخی خانه‌ها مخفی می‌شوند و از داخل خانه‌های مردم شروع به تیراندازی می‌کنند.

نظامی افغان برای خبرنگار سی ان ان توضیح می‌دهد که، چون شبه نظامیان طالبان در خانه‌ها مخفی می‌شوند، نیرو‌های افغان نمی‌توانند از تسلیحات سنگین استفاده کنند. در بخش‌های زیادی از این گزارش وضعیت بغرنج ساکنان قندهار به تصویر کشیده شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: