کد خبر: ۵۳۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱

مدیر کل امور بین الملل توانیر گفت: با توجه به افزایش دمای هوا در روزهای آینده پیش بینی می شود که رکوردهای جدیدی در زمینه مصرف برق ثبت شود.

                          رکوردهای مصرف برق دوباره می شکند؟

به گزارش شفاف، ابوذر صالحی با اشاره به اوج مصرف برق در کشور افزود: روند نیاز مصرف برق به ۶۵ هزار و ۱۰۷ مگاوات رسیده و پیش بینی می‌شود که با توجه به افزایش دمای هوای در روزهای آینده این میزان دوباره مرز ۶۶ هزار مگاوات را پشت سربگذارد و رکوردهای جدیدی را ثبت کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه گذر از این شرایط نیازمند همکاری همه مشترکان است، اظهارکرد: سعی می‌کنیم با همکاری صنایع عمده و بزرگ برای کاهش مصرف، این هفته را نیز بدون خاموشی پشت سربگذاریم.

صالحی تصریح کرد: با این حال کمک مردم بسیار موثر است و با کمک مردم می‌توانیم این هفته را که هفته گرمی است، بدون مشکل و قطعی برق در بخش خانگی سپری کنیم.

مدیر کل امور بین الملل توانیر بیان کرد: روند کاهش دمای هوا از اواخر این هفته آغاز می‌شود و تراز تولید و مصرف برق متعادل خواهد شد.

صالحی در خصوص اعمال خاموشی‌ها در کشور اظهار کرد: در واقع ما هیچ خاموشی بدون برنامه نداریم و اگر مصرف همچنان افزایش یابد، قطعا طبق جدول زمانبدی ارائه شده خاموشی‌ها اعمال خواهند شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: