کد خبر: ۵۳۱۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸

معاون سیما و معاون امور استان‌های رسانه ملّی در پیام‌های جداگانه‌ای، ۱۷ مردادماه روز خبرنگار را به اهالی رسانه و قلم تبریک گفتند.

به گزارش شفاف، حمید شاه آبادی معاون سیما و علی دارابی معاون امور استان‌ها در پیام‌های جداگانه‌ای روز خبرنگار را تبریک گفتند. 

جزئیات این دو پیام را در ادامه ببینید:

معاون سیما/ خبرنگار نبض آگاهی­ بخشی و شاهرگ خبررسانی

حمید شاه آبادی معاون سیما به مناسبت روز خبرنگار، در پیامی این روز را به تمامی خبرنگاران تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

 17 مرداد هر سال، مشعل تلاش و کوشش سفیران فرهنگی و اطلاع رسانی در تقویم روشن می‌شود و نام خبرنگار به عنوان نبض آگاهی بخشی و شاهرگ خبررسانی در جامعه می‌درخشد.

خبرنگاران تداوم بخش جریان حقیقت جوئی و متعهدین به رشد فکر و فرهنگی انسان‌ها هستند. چه خوش گفت مولانا: «هر که را افرون خبر حالش فزون» رسانه ملی که خود سرسلسله منبع اخبار نزد ملت ایران است، اصحاب رسانه را در خود جای داده که هر یک منشاء اثر و روای گزارشات لحظه به لحظه جامعه‌اند.

معاونت سیما که با تعامل همیشگی با خبرنگاران از مرارت‌ها، دشواری‌ها، چالش‌ها و قدر و منزلت و ارزش کار آنان آگاه است، از تمامی همکاران خود در این عرصه تشکر و قدردانی می‌کند، زیرا آنها بازتاب‌دهنده رویدادها و دستاوردهای مرتبط با سیما هستند.

اینجانب ضمن گرام یداشت یاد همه خبرنگاران شهید، فرارسیدن 17 مردادماه، روز خبرنگار را به همه فعالان عرصه خبر و به ویژه همکاران مان در واحدهای مختلف رسانه ملی که در شرایط پرمخاطره و محدودیت‌های ناشی از کرونا چراغ آگاهی بخشی را فروزان نگه داشته‌اند، تبریک عرض می‌کنم و خدا قوت می‌گویم.

معاون امور استان‌های صداوسیما/ قلم ناتوان از ادای دین به خبرنگاران است

معاون امور استان‌های صدا و سیما، در پیامی روز خبرنگار را به اهالی رسانه و قلم تبریک گفت.

علی دارابی به مناسبت فرا رسیدن هفدهم مرداد که با عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده، در پیامی خطاب به همه اهالی رسانه و قلم، این روز را به آنها تبریک و شادباش گفت.

در پیام معاون امور استان‌‎های رسانه ملی آمده است: در عصری که هر فرد، با در اختیارداشتن یک تلفن همراه یک رسانه کامل است، و انسان معاصر، در بمباران خبرهای سیاه و سفید و زرد، قرارگرفته است، این روزها که تکثر رسانه‌ها و انفجار اطلاعات، انسان را دچار سردرگمی و تنهایی و تشویش و اضطراب کرده و تاریخ و فرهنگ و اخلاق و هویت انسانها درگیر تغییر و تحریف شده است، آگاهی بخشی و اطلاع‌‎رسانی، دعوت به اخلاق و صلح، حرکت در مسیر ریشه‎‌ها و رویش‌‎ها، حفظ داشته‎‌های فرهنگی و هنری، از یک سو تعهد حرفه‌‎ای اصحاب رسانه و خبر و از دیگر سو، نیاز انسان اجتماعی در دنیای متکثر رسانه‎‌ها به ویژه رسانه‎‌های نوین است.

او در ادامه این پیام آورده است: خبرنگار، ققنوس در آتش است؛ درد انسان و انسانیت دارد و خود را به آب و آتش میزند تا رسالت حرفه‌‎ای خود را ادا کند؛ دیروز در معرکه جنگ و میدان، گواه و خبررسان پیروزی‌‎ها بود و امروز در تاخت و تاز نفس‌گیر کرونا پابه پای مردمش شریک غم‎‌ها و اشک‎‌های آنهاست.

دارابی در پیام تبریک خود خاطرنشان کرده: خبرنگار، درد مردم دارد. او، زبان گویا و چشمان بینای مردم است و «هر که او آگاهتر، رخ زردتر» اینک اما، گویا قلم ناتوان شده است در انتخاب واژگانی که زبان احساس ما باشد و در ادای دینی به ساحت شما؛ روز خبرنگار، روز اصحاب اندیشه و عشق، و روز گواهان مهربان تاریخ مبارک.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: