کد خبر: ۵۳۱۴۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸

برخی باشگاه‌های قطری علی‌رغم ناکامی، بازیکنان خارجی فصل گذشته‌شان را حفظ کردند.

به گزارش شفاف، روزنامه العرب قطر در گزارشی به بررسی وضعیت برخی باشگاه‌های قطری در فصل نقل‌وانتقالات پرداخته است و اینکه علیرغم ناکامی، بازیکنان خارجی فصل گذشته‌شان را حفظ کرده و تغییر قابل توجهی در ترکیب خود ایجاد نکردند. در این فهرست نام دو باشگاه الریان و العربی دیده می‌شود و به نام شجاع خلیل‌زاده و مهرداد محمدی دو بازیکن ایرانی نیز اشاره شده است.

العرب در این مورد نوشت: با وجود تغییرات گسترده‌ای که در فهرست بازیکنان خارجی حاضر در لیگ قطر ایجاد شده است سه باشگاه دیده می‌شوند که علیرغم ناکامی به همراه لژیونرهای فعلی خودشان در فصل گذشته و در حالی که هیچ نتیجه موفق و امیدوارکننده‎ای به دست نیاوردند همچنان این بازیکنان را حفظ کرده‌اند. این باشگاه‌ها ممکن است در فصل جدید همچنان با مشکلات و دردسرهای فصل گذشته روبه‌رو شوند.

نخستین آنها الخور است که با هدایت وینفرد شفر آلمانی به سختی توانست از مرحله پلی‌آف به لیگ بازگردد و به دسته دوم سقوط نکرد. الخور سه لژیونر فصل گذشته خودش را حفظ کرده و به دنبال جذب دو بازیکن خارجی جدید است در حالی که با وجود همین بازیکنان خارجی در فصل گذشته فاصله‌ای با سقوط نداشت.

الریان دیگر باشگاه لیگ قطر است که شرایط مشابهی دارد و چهار بازیکن خارجی خود را در فصل جدید حفظ کرده است. الریان باز هم در رسیدن به هر افتخاری ناکام بوده و از لیگ قهرمانان آسیا هم خداحافظی زودهنگامی داشت، اما تنها مرکادو بازیکن آرژانتینی خود را کنار گذاشت در حالی که قرارداد فرانک کوم کامرونی، شجاع خلیل‌زاده ایرانی و یوهان بولی اهل ساحل عاج همچنین یاسین براهیمی کاپیتان الجزایری این تیم تمدید شد. در این بین براهیمی تنها بازیکنی است که با سایر لژیونرهای الریان متفاوت بوده است و یکی از بهترین مهاجمان دو فصل گذشته لیگ قطر به شمار می‌رود.

الریان برای حضور در فصل جدید به لژیونرهایی در بالاترین سطح نیاز داشت، چرا که یکی از باشگاههای پرطرفدار و شاخص لیگ قطر است و هوادارانش از این تیم انتظار کسب عناوین و افتخارات دارند نه اینکه تنها در لیگ و مسابقات آسیایی شرکت کند و در نهایت به جمع چهار تیم برتر لیگ برسد.

باشگاه العربی هم در فهرست اروپایی خودش از حفظ چهار بازیکن خارجی خبر داد که مهرداد محمدی ایرانی، یوسف المساکنی تونسی، مارک مونیسای اسپانیایی و آرون گونارسون اسکاتلندی هستند. تنها ایوب عزی مدافع الجزایری از فهرست این تیم خارج شده و العربی به دنبال جذب یک لژیونر جدید است، اما این تیم هم مثل الریان باید برای هوادارانش افتخار آفرین باشد و 25 سال است که موفق به کسب قهرمانی لیگ نشده.

برخی دیگر از باشگاه‌ها مثل السد هم اکثر بازیکنان خارجی خودشان را حفظ کردند، اما السد عملکرد موفقی در فصل گذشته داشته است و لژیونرهای این باشگاه بهترین عملکرد را داشتند. سانتی کازورلای اسپانیایی بهترین لژیونر فصل لیگ قطر شد و بغداد بونجاح آقای گل این تیم و لیگ قطر است.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: