کد خبر: ۵۳۱۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

در منابع روایی شیعی، به زوجینی که در آرزوی فرزنددار شدن هستند، بشارتی شیرین داده شده که مرتبط با روز اول محرم است ...

به گزارش شفاف، نخستین روز از ماه محرم فرصتی بی‌نظیر و کم‌نظیر برای خانواده‌های نابارور بدون خرج هزینه‌های سنگین است! سه‌شنبه 19 مرداد، اول محرم است، زوج‌های نابارور می‌توانند از این  فرصت بی‌نظیر، نهایت استفاده را ببرید. 

بنا به روایتی معتبر و صحیح از امام رضا علیه السلام، ایشان می‌فرمایند: روز اول محرم ، روزی است که حضرت زکریا دعا کردند که خدواند به او فرزندانی عنایت فرماید، خدواند نیز به او یحیی را بشارت داد؛ بعد حضرت فرمودند: پس هر کس این روز را روزه بگیرد و سپس دعا کند، خداوند همان طور که دعاى زکریّا را مستجاب کرد، دعاى او را نیز مستجاب خواهد کرد.

امام رضا علیه‌السلام در حدیث به ریان بن شبیب فرمودند: وقتی زکریا علیه‌السلام] مصیبت سیدالشهدا علیه‌السلام را دید، به خدا عرضه داشت خدایا به من فرزندی بده که از اولیای تو باشد و شبیه شهادت سیدالشهدا علیه‌السلام به شهادت برسد، تا من هم در مصیبت نبی اکرم صلوات الله علیه شریک شوم، که خدای متعال یحیی را به او عطا کرد. 

سپس حضرت می‌فرمایند: اگر فرزند می‌خواهید، در روز اول محرم روزه بگیرید و دعا کنید، خدا به شما عطا می‌کند؛ حضرت زکریا هم همین کار را کرد و در محراب، آن خطاب به او شد؛ زکریا گفت: من در کهن سالی هستم و همسرم هم دوران فرزندآوری‌اش گذشته است اما در پاسخ به او گفته شد که خداوند دعای تو را مستجاب کرده و دیگر جای تردید نیست.

 منبع: کتاب الامالی شیخ صدوق، روایت جامع امام رضا علیه السلام، معروف به "حدیث ریان بن شبیب"  

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: