کد خبر: ۵۳۱۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲

عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به گزارش نادرست، مخدوش و غیرقابل قبول پیروز حناچی شهردار سابق تهران در صحن شورا انتقاد کرد.

به گزارش شفاف، سید جعفر تشکری در جریان سومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به گزارش ارائه شده توسط مناف هاشمی معاونت سابق حمل و نقل شهرداری تهران اظهار کرد: ابتدئا باید بگویم  قبل از اینکه سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار حضور پیدا کرد عقب ماندگی دو سال قبل در دوره پنجم به گونه‌ای جبران شد.

وی ادامه داد: در ابتدای دوره گذشته دولت یازدهم و دوازدهم در ابتدا وعده داد که 17 هزار اتوبوس واگذار کند که یک دستگاه تحویل شهرداری نشد و همچنین در دوره کرونا مصوب شد که 5 هزار دستگاه توسط دولت به شهرداری واگذار شود که یک دستگاه اتوبوس در اختیار حمل و نقل عمومی قرار نگرفت.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: با توجه به شرایطی که در حوزه حمل و نقل داریم باید اولویت‌هایی مدنظر حوزه حمل و نقل قرار گیرد و در این بخش باید به پارکینگ‌های طبقاتی به خصوص مکانیزه و همچنین ساماندهی باز توجه ویژه‌ای شود.

تشکری به برنامه‌ریزی دولت قبل برای واگذاری 630 واگن مترو به شهرداری اشاره کرد و گفت: در این بخش هیچ اتفاقی نیفتاد که با توجه به شرایط فعلی باید کمیته ویژه‌ای با دولت فعلی تشکیل شود و مذاکرات لازم صورت تا شاید اتفاقات خوبی در این بخش باشیم.

وی با اشاره به ارتباط خوب معاونت حمل و نقل و ترافیک در دوره مناف هاشمی با پلیس راهور خاطرنشان کرد: این اقدام مناسبی است که باید ادامه پیدا کند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه ضمن انتقاد از گزارش غیرقابل قبول پیروز حناچی در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: این گزارش به هیچ عنوان قابل قبول نیست و مستند هم نبود و آمارهایی که ارائه شد آمارهای ساختگی و درستی نبود.

وی با انتقاد از گزارش تغییر و تحولی که امروز توسط شهردار تهران ارائه شد گفت: این گزارش قابل اعتماد نیست و گزارش ناامید کننده‌ای بود مورد تأیید ما نیست و گزارش مخدوش و نادرستی بود و انتظار داریم هر چه زودتر شورای شهر تهران نسبت به این موضوع ورود پیدا کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: