کد خبر: ۵۳۱۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴

عضو شورای شهر تهران گفت: براساس آماری که اخذ شده است ۴۷ هزار و ۲۱۰ تاکسی فرسوده در شهر تهران تردد می‌کنند که یک فاجعه و عقبگرد جدی در حوزه تاکسیرانی نسبت به دوره قبل است.

به گزارش شفاف، میثم مظفر در جریان سومین جلسه شورای شهر تهران ضمن انتقاد به عملکرد ضعیف سازمان تاکسیرانی و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نسبت به نوسازی تاکسی‌های فرسوده شهر تهران اظهار کرد: در دوره گذشته و زمانی که سازمان تاکسیرانی به دوره پنجم شورا تحویل داده شد 700 دستگاه تاکسی فرسوده در مجموع تاکسیرانی وجود داشت که در آن دوره یک حرکت جهشی برای نوسازی تاکسیرانی انجام شد و متأسفانه بر اساس گزارشی که ما اخذ کرده‌ایم هم‌اکنون 47 هزار و 210 تاکسی فرسوده در شهر تهران وجود دارد که یک فاجعه و عقبگرد جدی در حوزه تاکسیرانی است.

وی تصریح کرد: در دوره گذشته جلسات ویژه‌ای با مجموعه دولت و سایر بخش‌ها برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده انجام شد، اما متأسفانه در این دوره اتفاقی در این بخش صورت نگرفته است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به تعطیلی اپلیکشین کارپینو توسط سازمان تاکسیرانی این اقدام را غیرقابل قبول دانست و گفت: این اپلیکیشن شرایطی را فراهم کرده بود تا شهروندان بتوانند به راحتی تاکسی ون و یا تاکسی بانوان را در اختیار بگیرند اما مشخص نیست به چه بهایی این اپلیکیشن توسط تاکسیرانی فروخته شد.

مظفر همچنین نسبت به وضعیت بیمه تکمیلی درمان تاکسیرانان و همچنین تعطیلی دانشکده تاکسیرانی انتقاد کرد و گفت: این موارد نگرانی‌هایی بود که ر حوزه حمل و نقل به‌ویژه در شرکت تاکسیرانی به وجود آورده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: