کد خبر: ۵۳۱۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵

از جمع کشتی‌گیران نوجوانی که در المپیک ۲۰۲۰ بیست سال‌شان می‌شد، فقط امیرحسین زارع به توکیو رفت و به مدال برنز این دوره از بازی‌ها دست پیدا کرد.

به گزارش شفاف، رویای المپیک زمانی که کشتی‌گیرانی چون رحمان عموزاد، محمد نخودی و امیرحسین زارع در رده سنی نوجوانان زیر نظر غلامرضا محمدی و کادرش تمرین می‌کردند، در ذهن آنها شکل گرفت و بارها و بارها در مورد المپیک 2020 توکیو صحبت می‌کردند که المپیک 2020 با 20 سالگی آنها همزمان خواهد شد و این عدد زیبا و اتفاق جالبی است که اگر با کسب مدال همراه شود، زیباتر و به یادماندنی‌تر هم خواهد شد.

البته المپیک 2020 به خاطر کرونا با یک سال تاخیر برگزار شد، آن‌هم در شرایطی که از مدت‌ها قبل حرف و حدیث در مورد احتمال عدم برگزاری بسیار بود.
تیم ملی کشتی فرنگی با محمدرضا گرایی 25 ساله و محمدهادی ساروی 23 ساله به دو مدال طلا و برنز رسید و تیم ملی کشتی آزاد نیز با حسن یزدانی 27 ساله و امیرحسین زارع 20 ساله دو مدال نقره و برنز را از آن خود کرد.

هر 4 مدال‌آور المپیک ایران دهه هفتادی هستند که در میان آنها امیرحسین زارع کمترین سن را دارد. نقطه عطف ماجرا اینجاست که هر 4 کشتی‌گیر سه سال آینده در المپیک پاریس نیز شرایط سنی مناسبی برای کسب مدال و افتخارآفرینی دارند؛ چراکه با توجه به تعویق یک ساله المپیک 2020، فاصله بین دو المپیک برخلاف گذشته سه سال است.

نکته دیگر مدعیانی است که از ابتدا شانس حضور در المپیک را داشتند و در نهایت این مهم را از دست دادند. در رشته آزاد رحمان عموزاد در 57 کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در 65 کیلوگرم، یونس امامی در 74 کیلوگرم، کامران قاسمپور در 86 کیلوگرم، علی شعبانی و علیرضا کریمی در 97 کیلوگرم و امین طاهری و یدالله محبی در 125 کیلوگرم در رقابت نزدیک با 6 المپیکی بودند که با توجه به شرایط سنی همه آنها، باید امیدوار بود که یک تیم 6 نفره به توکیو رفت و بیش از یک تیم مدعی هم در تهران ماند.

در رشته فرنگی البته از مدت‌ها قبل می‌شد پیش بینی کرد که همین نفرات راهی المپیک می‌شوند، چراکه مدل کاری محمد بنا به همین شیوه است، اما از کنار نام کشتی گیرانی چون بالی تبار، علی اکبر یوسفی و... هم نمی‌شود گذشت که در رقابت با هادی ساروی و امین میرزازاده بودند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: