کد خبر: ۵۳۱۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
داغ ازدست رفتن نخستین طلای تاریخ عربستان در المپیک

ماجرای قتل منتقد سرشناس عربستانی جمال خاشقچی در سفارت سعودی‌ها در خاک ترکیه ، باعث عبرت این کشور نشده و گویا حالا مردم عربستان این شیوه قتل فجیع مخالفان را به عنوان تهدید در میدان‌های ورزشی به‌کار می‌برند.

داور کاراته اهل ترکیه به دلیل رای به پیروزی ورزشکار ایرانی مقابل حریف عربستانی در فینال المپیک ، به قتل آن هم به شیوه مشابه قتل خاشقچی در سفارت ترکیه تهدید شد!

به گزارش شفاف، ماجرای قتل منتقد سرشناس عربستانی جمال خاشقچی در سفارت سعودی‌ها در خاک ترکیه ، باعث عبرت این کشور نشده و گویا حالا مردم عربستان این شیوه قتل فجیع مخالفان را به عنوان تهدید در میدان‌های ورزشی به‌کار می‌برند.

 

تهدید به قتل داور ترک فینال ایران و عربستان مثل خاشقچی!

سجاد گنج زاده کاراته کای ایران به مدال طلا در دسته +75 کیلوگرم کاراته در المپیک 2020 توکیو رسید. او در مبارزه فینال مقابل طارق حامدی از عربستان از نظر امتیاز عقب بود اما گنج زاده به دلیل ضربه غیرمجاز حریف خود دچار بیهوشی شد تا کاراته کای عربستانی دیسکالیفه شود. عربستان در آستانه اولین مدال طلای تاریخ خود در المپیک قرار داشت اما با تصمیم اوگور کوباش داور اهل ترکیه، سجاد گنج زاده به مدال طلا رسید.

مردم عربستان نمی توانند با این موضوع کنار بیایند چون هرگز تا این اندازه به اولین مدال طلا و شنیدن سرود ملی خود در المپیک نزدیک نشده بودند. پس از این مبارزه، صفحه داور ترک در اینستاگرام مورد هجوم گسترده کاربران عرب قرار گرفت. دامنه توهین ها به این داور به حدی گسترده بود که او مجبور شد کامنت های اینستاگرام خود را ببندد و به طور کامل اکانت خود در توییتر را غیرفعال کند. کوباش با انتشار پیامی در اینستاگرام نوشت:

تا کنون در زندگی خود چنین چیزی ندیده بودم. برخی افراد با توهین های نژادی به سراغ من آمدند. من بر ضد کشوری دیگر و به خصوص کشوری که رابطه خوبی با آنها داریم، هرگز چنین پیام هایی به اشتراک نمی گذارم. اخیرا پیام هایی به نام من بر ضد کشوری خاص (عربستان) منتشر شد که بدون شک دروغ و ساختگی بود. ورزش در نگاه من یعنی عشق، دوستی و آرامش.


این داور ترک در مصاحبه با TRT نیز گفت: به من گفتند تو را در فرودگاه به قتل می رسانیم و به محض رسیدن به ترکیه، کارت تمام است. خانواده ات را هم پیدا می کنیم و آنها را نیز می کشیم. با چاقو، آنها را قطعه قطعه می کنیم. این رفتارها در ورزش جایی ندارد. در همه حساب های خود در شبکه های اجتماعی مورد هجوم قرار گرفتم. به من فحاشی می کردند و مجبور شدم حساب خود در توییتر را ببندم. افرادی که نتوانسته بودند به حساب های من در شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا کنند، برای همسر و فرزندانم پیام های تهدیدآمیز نوشتند. من داور هستم و باید قوانین را اجرا کنم. 2 پزشک و 5 داور این تصمیم را گرفتند و من فقط آنرا اعلام کردم.

تهدید به قتل داور ترک فینال ایران و عربستان مثل خاشقچی!

 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: