کد خبر: ۵۳۱۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶

شهردار منطقه ۵ گفت: با توجه به درخواست دانشگاه علوم پزشکی ایران، یک سوله برای تزریق داروی رمدسیویر در اختیار نظام سلامت قرار گرفت.

به گزارش شفاف،محمودکلهری شهردار منطقه ۵ با اشاره به اینکه در پیک پنجم کرونا همه باید پروتکل‌های بهداشتی را با شدت بیشتری رعایت کنند، افزود: متاسفانه با شیوع گونه جدید این بیماری سرعت سرایت آن بالا رفته و در این شرایط لازم است تا هموطنان پروتکل‌های بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت کنند. از سویی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز با ازدحام روبرو شده که در این راستا نهاد‌های مربوطه باید از هر کمکی برای بهبود این شرایط دریغ نکنند.

وی با بیان اینکه منطقه ۵ در راه مقابله با بیماری کرونا و کمک رسانی به نظام سلامت پیشتاز بوده است، تاکید کرد: علاوه بر مراکز واکسیناسیون قبلی در سوله‌های مدیریت بحران، بیمه و سازمان برنامه و ساختمان‌های اداری پارک ترافیک، یک مرکز خودرویی نیز با همکاری اورژانس در خیابان خلیل آبادی راه اندازی شد که در این راستا برای تسریع و بهبود روند واکسیناسیون شهروندان مقابل بیماری کرونا و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به واکسیناسیون خواهند پرداخت که این مرکز برای اولین بار در منطقه ۵ راه اندازی شده است.

کلهری افزود: با توجه به پیک پنجم کرونا و با توجه به درخواست دانشگاه علوم پزشکی ایران و با هماهنگی‌های لازم، سوله سرداران واقع در کوهسار در اختیار نظام سلامت بابت تزریق داروی رمدسیویر قرار گرفت.

وی ادامه داد: این مرکز دارای ۷۰ تخت بیمارستانی است که هر بیمار به طور متوسط یک ساعت و نیم در این مرکز مورد مداوا قرار گرفته و ترخیص می‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، کلهری در پایان گفت: نوبت دهی برای این مرکز به صورت اینترنتی است که هم از ازدحام جلوگیری کرده و هم سرعت درمان و رسیدگی به امور بیماران را بالا می‌برد که امیدواریم با این اقدام کمک شایانی به چرخه مبارزه با بیماری کرونا و کاهش موارد بستری شود.

انتهای پیام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: