کد خبر: ۵۳۱۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳

سازمان لیگ فوتبال فرانسه برای به دست آوردن دل ستاره ارزشمند تازه وارد به این لیگ یکی از قوانین تعیین شده توسط خودش را زیرپا گذاشت.

به گزارش شفاف، پیوستن لیونل مسی به پاری‌سن‌ژرمن حواشی و واکنش‌های مثبت و منفی فراوانی داشته است.

یکی از این حواشی مربوط به شماره پیراهن انتخابی اوست. لیونل مسی در پاری‌سن‌ژرمن پیراهن شماره 30 را انتخاب کرده است، پیراهنی که در بدو ورودش به بارسلونا هم می‌پوشید. این در حالی است که در اساسنامه سازمان لیگ فوتبال فرانسه آمده، شماره 30 جزو شماره‌های مخصوص دروازه‌بان‌هاست و آنها را نباید به بازیکنان سایر پست‌ها داد.

در ماده ششصدوهفتاد اساسنامه اجرایی سازمان لیگ فوتبال فرانسه آمده است: شماره‌های یک، 16 و 30 منحصراً برای دروازه‌بان‌هاست و باید برای آنها نگه داشته شود.

 

نکته جالب در مورد استثنا قائل شدن سازمان لیگ فرانسه برای مسی این است که همین لیگ، کمتر از یک ماه پیش به جان لوئیجی دوناروما سنگربان جدید PSG اجازه نداد که پیراهن شماره 99، پیراهنی را که در میلان می‌پوشید، برای خودش انتخاب کند. پیش از آن هم ماریو بالوتلی مهاجم ایتالیایی سابق نیس به خاطر اینکه مجوز پوشیدن شماره 45 را پیدا نکرد، مجبور شد پیراهن شماره 9 این تیم را به تن کند.

به نظر می‌رسد که سازمان لیگ فرانسه نه تنها به فکر محدود کردن بریز و بپاش‌های پاری‌سن‌ژرمن و از بین نرفتن توازن میان قدرت‌های لیگ نیست بلکه به نوعی با نادیده گرفتن قانون خودش سعی در به دست آوردن دل ستاره جدید لوشامپیونه دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: