کد خبر: ۵۳۱۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴

یک شاهین پس از به فروش گذاشته شدن در یک مزایده با مبلغ 72 هزار دلار، به عنوان گران ترین شاهین شناخته شد.

به گزارش شفاف، یک شاهین سعودی که روز شنبه در مزایده بین المللی مزارع شاهین به فروش گذاشته شد، پس از فروش به قیمت 270 هزار ریال (72 هزار دلار) به یک رکورد دست یافت که باعث شد عنوان "گران ترین شاهین" به آن داده شود.

در دومین روز از حراج بین المللی مزارع تولید شاهین که توسط باشگاه شاهین سعودی در شمال ریاض برگزار می شود، 410 هزار ریال معادل 109 هزار دلار فروش انجام شد که تقریبا می توان گفت این مبلغ حدودا به اندازه ارزش 5 شاهین است.

گران‌ترین شاهین در عربستان به فروش رسید/ از لینک اصلی عکس داخل خبر گذاشته شه و بعد منتشر شه

در مورد شاهینی که توجه ها را به خود جلب کرد، این جوجه "حر من حر" است، عرض آن فقط 17 ربع اینچ ، طول آن 17.5 اینچ و وزن آن 1105 گرم است که توسط مزرعه العربی عربستان پرئرش داده شده است. قیمت پیشنهادی از 100 هزار ریال (27 هزار دلار) شروع شد.

در این حراج موتیب منیر العایفی سرانجام صاحب شاهین سعودی شد، وی گفت که نام شاهین جدید خود را "راگان" خواهد گذاشت و او در مسابقه "المازین" که به شاهین های تولید محلی اختصاص داده شده است ، شرکت می کند. در این مسابقه صاحب زیباترین شاهین جایزه ای بالغ بر 300 هزار ریال (80 هزار دلار) ، و مقام دوم 200 هزار ریال ، و سومی 100 هزار ریال دریافت می‎کنند.


العایفی افزود که سرگرمی با شاهین را از پدر و  پدربزرگش به ارث برده است ، او می‎گوید که در مسابقات زیبایی اسب قهرمانی کسب کرده است و به دنبال شرکت در مسابقات شاهین ملک عبدالعزیز است. جشنواره شاهین، که چهارمین دوره آن از 28 نوامبر آغاز می شود و تا 16 دسامبر سال بعدی ادامه دارد. این حراج تا 5 سپتامبر با مشارکت 25 مزرعه از 14 کشور از جمله آلمان و لهستان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: