کد خبر: ۵۳۱۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴

رئیس پلیس فتا تهران از شناسایی و دستگیری فردی درباره تبلیغ سایتهای قمار و شرط‌بندی خبر داد و گفت: متهم ۶۰۰ هزار دنبال‌کننده در اینستاگرام داشت.

به گزارش شفاف، به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر دعوت کاربران به سایت‌های قمار و شرط‌بندی توسط شخصی در اینستاگرام با بیش از 600 هزار دنبال‌کننده، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات سایبری خود را آغاز کردند و مشخص شد این شخص با مشخصات و هویتی جعلی در پوشش یک فعالیت اقتصادی و ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری، برخی از کاربران فضای مجازی را با تبلیغات  فریبنده به سمت و سوی سایت‌های شرط‌بندی هدایت کرده و در ازای این کار مبالغ زیادی دریافت می‌کنند.

افسران سایبری پلیس فتا تهران پس از تحلیل مستندات جمع‌آوری شده و بررسی‌های اطلاعاتی و تخصصی، موفق شدند هویت اصلی وی را شناسایی و پس از تشریفات قضائی مجرم را در یکی از مناطق شمال تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل کنند.

متهم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه اقدام مجرمانه‌ای را رد کرد اما پس از مشاهده ادله جمع‌آوری شده توسط پلیس، ضمن پذیرش بزه انتسابی انگیزه خود از این اقدام مجرمانه را منفعت مالی عنوان کرد.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی؛ رئیس پلیس فتا تهران با اعلام این خبر گفت: شیوه و شگرد در این اقدام مجرمانه به اینگونه است که افراد سودجو با دادن وعده‌هایی فربینده نظیر دریافت سودهای کلان به مخاطبان، لینک‌های اختصاصی را تحت عناوین انفجار، بت‌زنی و پیش‌بینی در سایت‌های شرط‌بندی و قمار طراحی کرده و سعی به جذب افراد ناآگاه می‌کنند.

وی یادآور شد: از کاربران مخصوصاً قشر نوجوان و جوان انتظار داریم به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکنند و از فعالیت در چنین سایت‌هایی خودداری کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: