کد خبر: ۵۳۱۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاون بهداشت خود دستور آغاز واکسیناسیون خانواده‌های مدافعان سلامت را صادر کرد.

به گزارش شفاف، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور آغاز واکسیناسیون خانواده‌های مدافعان سلامت را صادر کرد.

متن نامه وزیر بهداشت به شرح زیر است: 

جناب آقای دکتر رئیسی

معاون محترم بهداشت

با سلام؛

حدود یک و نیم سال گذشته مدافعین بی‌ادعای سلامت در سراسر کشور سخت‌ترین شرایط را تحمل کردند و در کنار آنها خانواده‌های صبور و همراهشان نیز متحمل رنج فراوان شدند. باتوجه به تماس مکرر و آلودگی شدید بخش‌های بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی خدمت‌رسان به بیماران کووید –‌19 و خطر انتقال ویروس با حجم بالا به خانواده‌های این عزیزان، ضروریست در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون خانواده‌های محترم این عزیزان اقدام شود.

ضمناً دز یادآور اولین گروه‌هایی که در کادر بهداشت و درمان درگیر در خدمت به بیماران کرونایی واکسن دریافت کرده‌اند باید مورد توجه قرار گیرد که شایسته است با طرح در کمیته واکسیناسیون برای همکارانی که از نظر سنی و یا بیماری زمینه ای می‌توانند اولویت داشته باشند شروع کنید و سپس به مرور و گذشت زمان کافی از دز دوم برای بقیه اقدام شود. فاصله زمانی و اولویت در اولین کمیته علمی واکسن مطرح گردد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: