کد خبر: ۵۳۱۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶

در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران، از خدمات بهشت زهرا(س) در ایام کرونا در ارتباط با تغسیل، تطهیر و تدفین متوفیان ناشی از ویروس کرونا تقدیر شد.

به گزارش شفاف، چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز به ریاست مهدی چمران و با گزارش مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران آغاز شد.

یزدانی در این جلسه گفت: در طول سال‌های اخیر 91 بوستان به بهره‌برداری رسیده و پایتخت اکنون بیش از 2300 بوستان دارد در حالی که قبل از انقلاب در تهران تنها 75 بوستان وجود داشت و احداث و بهره‌برداری از 26 بوستان دیگر تا پایان سال در دستور کار است. از 353 محله تهران تا سال 96 تنها 17 محله فاقد بوستان بوده که با اقدامات انجام شده اکنون تنها 8 محله در تهران فاقد بوستان است.

وی با اشاره به طرح بزرگ احداث کمربند سبز پیرامون شهر تهران به مساحت 50 هزار هکتار افزود: تاکنون بیش از 43 هزار و 800 هکتار از این پروژه به اتمام رسیده و در سال جاری نیز توسعه 12 هزار و 500 هکتار جنگل‌کاری کمربند سبز پیرامون تهران در دست اقدام است.

یزدانی در تشریح وضعیت سرانه فضای سبز در تهران تصریح کرد: در مطالعات طرح جامع شهر تهران سرانه استاندارد فضای سبز  شهری برای هر نفر در پایتخت معادل 10 مترمربع مشخص شده اما قانون هوای پاک که در سال 96 به تصویب هیئت دولت رسیده سرانه فضای سبز شهری برای هر نفر در شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت را معادل 15 مترمربع تعیین کرده که بررسی‌ها نشان می‌دهد در مناطقی همچون 10، 17، 7، 8، 11 و 12 به دلیل بافت فشرده و متراکم مسکونی توسعه سرانه فضای سبز با مشکل مواجه است و در حال حاضر از میان مناطق 22‌گانه تهران منطقه 10 کمترین میزان سرانه فضای سبز برای هر شهروند و منطقه 22 بیشترین سرانه فضای سبز برای هر شهروند را دارد.

معاون شهرداری تهران درباره شرایط آتش‌نشانی پایتخت تأکید کرد: تاکنون 15 ایستگاه از ابتدای سال 96 ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده که از این تعداد 11 ایستگاه جدیدالاحداث بوده و تعداد ایستگاه‌ها از 122 به 133 رسیده است.

وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر 53 میدان و بازار میوه‌ و تره‌بار نیز احداث شده است و 11 میدان نیز تخریب و نوسازی شد.

یزدانی درباره مکان‌یابی، تملک، طراحی احداث آرامستان‌های جدید گفت:‌ طرح مکان‌یابی آرامستان‌های آتی کلانشهر تهران در سال 99 توسط مشاور تکمیل و تحویل شد و بر اساس طرح مذکور در گزارش اولیه نسبت به شناسایی 11 نقطه اقدام شد که بعد از ارزیابی‌های به عمل آمده در نهایت 6 زمین به عنوان انتخاب نهایی در نظر گرفته شد و لایحه آن برای سیر مراحل در شورای شهر ارسال شده است.

به گزارش شفاف، پس از استماع گزارش خدمات شهری به‌ویژه بخش مربوط به گزارش شفاف، برخی از اعضای شورای شهر تهران از جمله مهدی چمران، سوده نجفی، مهدی اقراریان، سید احمد علوی، سید جعفر تشکری هاشمی، ناصر امانی، مهدی عباسی و مهدی پیرهادی از حماسه ماندگار و خدمات ارزشمند پرسنل ایثارگر سازمان بهشت زهرا(س) و مدیریت با برنامه و هدفمند این سازمان در بحران بی‌سابقه کرونا و همچنین تکریم خانواده‌های دغدار، شهروندان و مراجعه‌کنندگان به این سازمان تقدیر و تشکر کردند.

اعضا در این جلسه تأکید کردند: سازمان بهشت زهرا(س) 18 ماه است که در شرایط بسیار سخت و بی‌سابقه از ابتدای تاسیس تاکنون قرار دارد و پرسنل شریف و جهادگر این سازمان ایثارگرانه شهروندان و مراجعه‌کنندگان را تکریم می‌کنند و با وجود همه سختی‌ها دفن اموات کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صیانت از کرامت شهروندان که از برنامه‌های راهبردی این سازمان بود، به خوبی محقق شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: