کد خبر: ۵۳۱۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸

۵۰۰ گروه جهادی دانشجویی از راه اندازی مجدد قرارگاه‌های جهادی سلامت در دانشگاه‌ها خبر دادند.

به گزارش شفاف، 500 گروه جهادی دانشجویی طی بیانیه‌ای ضمن درخواست از مسئولان برای اجرای دقیق دستورات رهبر انقلاب برای مبارزه با کرونا از راه اندازی مجدد قرارگاه‌های جهادی سلامت در دانشگاه‌ها خبر دادند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع) یادآور حماسه و فداکاری و حضور در میدان است و میدان و صحنه اصلی فعالیت در این روزها فعالیت در حوزه کرونا و رسیدگی به اقشار آسیب دیده از این ویروس می باشد.

در طی ماه‌های گذشته باتوجه به جابجایی دولت دوازدهم، متاسفانه ستادملی مبارزه با کرونا نسبت به اعمال تصمیمات قاطع در مبارزه با این ویروس دچار کم کاری شده و اقدامات آن مناسب وضعیت حاد این روزهای کشور نمی باشد. این اهمال و عدم قاطعیت مسئولین مربوطه متاسفانه کشور را وارد پیک پنجم این بیماری کرده و باعث بوجود آمدن صدمات فراوانی به مردم کشورمان شده است. 

عدم تامین واکسن مورد نیاز، عدم دسترسی مناسب مردم به دارو، عدم اجرای کامل پروتکل های بهداشتی و... از جمله مواردی است که باعث بغرنج تر نمودن شرایط و موضع گیری مستقیم رهبر انقلاب نیز گردیده است. در شرایط کنونی کشور، تجدید حضور و فعالیت میدانی گروهها و افزایش حس امید در جامعه همانند واکسن لازم و ضروری است و این مهم نیز در بیان رهبر انقلاب اشاره گردیده است. 

همچنین ما دانشجویان گروه های جهادی ضمن درخواست از مجلس محترم شورای اسلامی برای تسریع در روند رای اعتماد به وزاری پیشنهادی دولت سیزدهم؛ وظیفه خود می دانیم اجرا دقیق دستورات رهبر انقلاب را از مسئولین فعلی پیگیری و مطالبه کنیم و همانند یک سال و نیم گذشته که مردم کشورمان درگیر این بیماری بوده اند؛ در کنار کادر درمانی بیمارستان ها و همچنین در خط مقدم کمک به آسیب دیدگان این بیماری قرار بگیریم.

هم اکنون صدها گروه جهادی دانشجویی، بار دیگر آرایش عملیاتی گرفته و با راه اندازی قرارگاه های جهادی سلامت درحال ورود به عرصه های مختلف کمک مبارزه با این ویروس می باشند.

حضور در بیمارستانها برای کمک به کادر درمان؛ کمک درمراکز واکسیناسیون، شناسایی و حمایت از بیماران کرونایی در طول زمان نقاهت، کمک به تشخیص خانه به خانه مردم و اجرای گسترده طرح شهید سلیمانی، جمع آوری کمک های مردمی برای رسیدگی به آسیب دیدگان اقتصادی و اجتماعی کرونا و ... از جمله مواردی است که در روزهای گذشته آغاز گردیده و در ادامه نیز تقویت خواهد گردید.

امید است به مدد الهی و قدم برداشتن جمعی در این مسیر به بهبود شرایط و برداشته شدن فشار بیماری از روی جامعه نزدیک شویم.

و من الله توفیق

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: