کد خبر: ۵۳۱۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

فیلم‌های "مرد آزاد" و "نفس نکش ۲" باتوجه به شرایط کرونایی حاکم بر سینماها فروش مورد انتظاری را داشتند، اگرچه این میزان قبل از شیوع کرونا بسیار بد بود.

به گزارش شفاف، باوجود آنکه دلتا کرونا علاقمندان سینما را در خانه نگه داشته است، فیلم کمدی و اکشن "مرد آزاد" با بازی "رایان رینولدز" توانست بیش از حد انتظار در هفته اول اکران خود فروش کند.

این فیلم محصول دیزنی و استدیو قرن بیستم، از اکران در 4 هزار و 165 سالن سینما 26 میلیون دلار فروش کرد. باتوجه به اینکه بودجه این فیلم بالای 100 میلیون دلار بوده است، این فروش برای قبل از دوران کرونا فروش خوبی نیست اما باتوجه به شرایط کرونایی حاکم، نتیجه بدی هم تلقی نمی‌شود. این فیلم در سینماهای جهان 22 میلیون و 500 هزار دلار فروخت و در مجموع، فروش خود را به 51 میلیون دلار رساند.

"مرد آزاد" یک آزمایش جالب برای صنعت نمایش فیلم شد زیرا این فیلم منحصراً در سینماها پخش می‌شود، که این روزها امری نادر است زیرا بیشتر فیلم‌ها یا تنها در سرویس‌های آنلاین نمایش داده می‌شوند یا مانند "بیوه سیاه" و "جوخه انتحار" بطور همزمان هم در سینما و هم در پلتفرم‌ها. تعداد کمی از فیلم‌ها بطور انحصاری تنها در سینماها اکران شدند، مانند «یک مکان ساکت 2»،  «سریع و خشن 9» و «G.I. Joe» که قسمتی از یک مجموعه سینمایی پرطرفدار بودند اما مرد آزاد بر اساس یک ایده اصلی ساخته شده که بخشی از یک مجموعه سینمایی نیست.

یکی از تحلیلگران ارشد باکس آفیس می‌گوید که مخاطبین دنباله‌های سینمایی را دوست دارند اما گاهی فیلم‌های منحصر بفرد مورد تقاضا قرار می‌گیرند.

فروش دو فیلم دیگر تازه اکران یعنی "نفس نکش 2" محصول سونی و "بزرگداشت" محصول ام.جی.ام مورد انتظار بود هرچند چندان در جلب توجه خریداران بلیت موفق نبودند . قسمت دوم نفس نکش، در جایگاه دوم باکس آفیس قرار گرفت و توانست 10 میلیون و 600 هزار دلار از 3 هزار و 5 سالن سینما برای سه روز اکران فروش داشته باشد. باتوجه به بودجه 15 میلیون دلاری فیلم، این آغاز خوبی برای این فیلم با درجه سنی بزرگسال و بعد از حمله مرگبار کرونا در گیشه‌های سینمای آمریکا بود. البته قسمت اول این فیلم در سال 2016 با فروش 26 میلیون دلاری آغاز و با 89 میلیون دلار در سینماهای آمریکای شمالی و در مجموع فروش جهانی خود 157 میلیون دلاری کار خود را تمام کرد.

فیلم "بزرگداشت" در جایگاه چهارم با فروش 8 میلیون و 800 هزار دلاری از اکران در 3 هزار و 207 سالن سینما در آمریکای شمالی و کانادا قرار دارد. این فیلم با بازی "جنیفر هادسن" در نقش خواننده آمریکایی "آرتا فرانکلین"، نظرات خوب و نه عالی را دریافت کرد. این فیلم باتوجه به ارزش 55 میلیون دلاری خود، برای رسیدن به سود تلاش خواهد کرد. اگرچه این فیلم با کسب نمره A از سینمااسکور بین مخاطبین سینما طنین ‌انداز شده است و همین باعث می‌شود که در پرده بزرگ سینما عمر طولانی داشته باشد.

در جایگاه سوم هنوز فیلم "گشت و گذار در جنگل" با فروش 9 میلیون دلاری در هفته قبل قرار دارد. جمع فروش این فیلم در سینماهای داخل آمریکا به 82 میلیون و در سطح جهانی به 154 میلیون دلار رسیده است.

"جوخه انتحار" نیز با فروش 7 میلیون و 700 هزار دلار رتبه پنجم باکس آفیس هفته قبل سینماهای آمریکا از اکران در 4 هزار و 19 سالن سینما شد که نشان‌دهنده افت 72 درصدی نسبت به فروش افتتاحیه آخر هفته آن است. این فیلم اقتباسی از کمیک بوک که درباره گروهی شرور است، در حال حاضر در سرویس HBO MAX‌ نیز در حال اکران است و تا به الان 42 میلیون دلار در گیشه داخلی آمریکا فروش داشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: