کد خبر: ۵۳۱۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴

نفوذ وب در واقع حمله سایبری مشابه سازی شده ضد سیستم رایانه‌ ای شما به منظور بررسی آسیب پذیری های قابل استفاده می باشد . تست نفوذ بیشتر جهت کاربرد دنیای وب کاربرد دارد .

نفوذ وب در واقع حمله سایبری مشابه سازی شده ضد سیستم رایانه‌ ای شما به منظور بررسی آسیب پذیری های قابل استفاده می باشد . تست نفوذ بیشتر جهت کاربرد دنیای وب کاربرد دارد . به طور کلی نفوذ وب به کاربر نهایی کمک می کند تا هکر توانایی دسترسی به داده های اینترنتی را پیدا کند . در ارتباط با امنیت سرورهای ایمیل خویش اطلاعاتی را به دست آورده و همچنین از امنیت وب سایت و سرور میزبانی وب آگاهی پیدا کند . کارشناس تست نفوذ ابتدا مراحل تست نفوذ را پیموده و به مفاهیم تست جعبه سیاه ، تست جعبه خاکستری ، تست جعبه سفید ، تست نفوذ خارجی ، تست نفوذ داخلی تا حد زیادی تسلط دارد .

 

نحوه بررسی امنیت سایت


■ اهمیت استفاده از تست نفوذ وب
مراحل مربوط به تست نفوذ وب بایستی به واسطه کارشناسان و متخصصان تست نفوذ پیموده شود . توجه داشته باشید که این کار باید توسط یک شخص کاملا حرفه‌ای و معتمد انجام گردد ؛ چرا که این فرد با استفاده از دانش هک و امنیتی شبکه خویش فعالیت های مربوط به یک هکر واقعی را تقلید می ‌کند و قابلیت نفوذ به منابع تجاری را پیدا می کند . اگر نتیجه تست نفوذ وجود یک اشکال امنیتی باشد ، متخصص امنیت ارزیابی ها و بررسی های دقیق آسیب پذیری و گزارش مقدماتی را مهیا می سازد ؛ در نتیجه از آنجایی که هدف اساسی تست نفوذ پذیری ارتقا بخشیدن امنیت سازمان است ، شناسایی ضعف های موجود در سازمان هم مشکلات امنیتی را آشکار می‌ سازد و هم توصیه های دقیقی به منظور رفع آن ها اعلام می‌ کند . سایر مزایای بهره گیری از تست نفوذ شامل موارد زیر است :
▪    شناسایی و اولویت‌بندی ریسک‌های امنیتی
▪    مدیریت هوشمندانه ضعف‌ها
▪    اتخاذ رویکرد امنیتی پیش‌دستانه
▪    تایید برنامه‌ های امنیتی و کشف نقاط قوت

 ■ابزارهای آنلاین و رایگان برای تست نفوذ
امروزه تا حد زیادی به طراحی سایت و محتوای مربوط به آن و همچنین سئو توجه می شود ؛ اما متاسفانه موضوع امنیت که یک موضوع بسیار مهم است است نادیده گرفته شده است . یک سری برنامه ها و ابزار هایی به صورت آنلاین و رایگان وجود دارد که معمولاً برای تست سرویس شبکه به منظور آسیب پذیری های امنیتی ، بدافزار و خطرات انلاین خصوصا در طراحی سایت فروشگاهی ایجاد شده است که ما در پایین برخی از آن ها را ذکر کرده ایم :


نحوه بررسی امنیت سایت

 UpGuard
UpGrade Web Scan ابزاری برای ارزیابی ریسک خارجی است که از اطلاعات موجود در دسترس عموم برای درجه بندی کمک می گیرد . نتایج تست و ارزیابی توسط این ابراز را می‌توان در مجموعه های ذیل تقسیم بندی نمود :
▪    محافظت از برند
▪   خطرات وب سایت
▪    امنیت شبکه
▪   خطرات ایمیل
▪   فیشینگ و بدافزار

SUCURI
امروزه SUCURI به عنوان یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین بد افزار ها و اسکنر های امنیتی وب سایت به شمار می آید . شما با استفاده از آن قادر هستید یک SPAM ، آزمایش سریع برای بدافزار ، وضعیت لیست سیاه، SPAM تزریق شده و آسیب دیدگی‌ ها صورت می گیرد . SUCURI همچنین به محافظت از طراحی سایت شرکتی شما در برابر تهدید های آنلاین و کار بر روی هر سیستم از جمله وردپرس ، جوملا ، مگنتو ، دروپال و phpBB کمک شایانی خواهد کرد .

Qualys
وجود تست سرور SSL به واسطه Qualys به منظور اسکن سایت شما جهت پیکربندی اشتباه SSL / TLS و آسیب پذیری لازم می باشد . توجه داشته باشید که به منظور اثربخشی بهتر تست نفوذ وب ، بهتر است آزمون Qualys را بعد از ایجاد هرگونه تغییر در رابطه با SSL / TLS انجام دهید .

Quttera
Quttera وب سایت را برای سوء استفاده از بدافزار و آسیب پذیری بررسی کرده و شما را برای طی کردن مراحل تست نفوذ کمک می‌کند. این ابزار برای پیدا کردن فایل‌های مخرب، فایل‌های مشکوک،PhishTank و جستجوی امن (Google ، Yandex) به اسکن وب‌سایت می‌پردازد.

Intruder
Intruder یک اسکنر آسیب پذیری مبتنی بر ابر قدرتمند به منظور یافتن نقاط ضعف در کل زیرساخت برنامه وب می باشد . این ابزار ، یک موتور اسکن امنیتی در سطح دولت ، بانک و بدون پیچیدگی ارائه می‌دهد . بررسی‌ ها و ارزیابی امنیتی قدرتمند شامل شناسایی موارد زیر است:
▪   مسائل مرتبط با برنامه ‌های وب همچون تزریق SQL و برنامه نویسی بین سایت
▪    وصله ‌های Patches از دست رفته
▪    موضوعات و مشکلات مربوط CMS
▪    تنظیمات غلط

Intruder با اولویت بندی نتایج با توجه به زمینه آن‌ ها و اسکن فعالانه سیستم های شما برای آسیب پذیری های جدید ، در وقت شما تا حد زیادی صرفه جویی می‌ کند . جالب است بدانید که شما می‌توانید از امکانات این ابزار   تست نفوذ وب به مدت ۳۰ روز و به صورت رایگان بهره   ببرید . همچنین این ابزار آنلاین با ارائه دهندگان اصلی ابر (AWS ، GCP ، Azure) و Slack & Jira ترکیب می‌شود.

■ مراحل تست نفوذ وب
▪ پیدا کردن آسیب پذیری های کم اهمیت
نفوذ سایت پیدا کردن آسیب پذیری و کم اهمیت از جمله کارهایی است که نفوذگر بایستی به منظور گرفتن دسترسی و تست امنیت سایت انجام دهد . پیدا نمودن حفره های امنیتی دارای اهمیت زیادی نیست که با استفاده از آن ها نمی توان کار های خاصی را به پایان رساند ، اما می ‌توان سطوح دسترسی خویش را ارتقا بخشید و به واسطه آن دسترسی بیشتری پیدا کرد . این عمل به مهارت دانش و تجربه تجربه کافی نیاز دارد .
▪ تست امنیت سایت با استفاده از سرور
از جمله روش های تست امنیت سایت ها می توان به آنالیز امنیتی سرور اشاره نمود . در ارتباط با این موضوع آموزش سرور هکینگ به صورت کامل عنوان شده است . شما می توانید آموزش ها را یاد بگیرید . به عنوان مثال هکر از یکی از سایت های داخل سرور سایت هدف دسترسی قرار می گیرد و پس از آن با راه و روش هایی همچون سیملینک به دیگر سایت ها همچون تارگت خویش دسترسی می گیرد که از جمله روش های پر کاربرد می باشد .

برای رفع خطاهای امنیتی سایت خود میتوانید با کارشناسان شرکت نونگار پردازش npco.net در ارتباط باشید.

*رپورتاژ آگهی

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: