کد خبر: ۵۳۱۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲

همزمان با پیگیری پرونده شکایت باشگاه سایپا در دادگاه عالی ورزش اعلام خبر حذف ولفسبورگ در جام حذفی آلمان موضع این باشگاه را در شکایت به CAS تقویت کرده است.

به گزارش شفاف، ماجرای شش تعویض پیکان در دیدار مقابل سایپا و حکم ابتدایی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مبنی بر شکست 3 بر صفر این تیم به یکی از پرونده‌های خبرساز فوتبال ایران در ماه‌های گذشته تبدیل شد.

با این حال در نهایت با حکم کمیته استیناف و در پی اعتراض باشگاه پیکان و تغییر رأی، این سه امتیاز به حساب پیکانی‌ها واریز شد، اما سایپا در دادگاه عالی ورزش به این رأی اعتراض کرد.

کسر سه امتیاز سرنوشت‌ساز این بازی در نهایت سایپا را به لیگ دسته اول فرستاد و ذوب‌آهن در لیگ برتر ماندگار شد، اما مسئولان باشگاه تهرانی همچنان امیدوارند بتوانند این رأی را تغییر بدهند و در همین راستا گفته می‎شود دادگاه عالی ورزش پیش از آغاز فصل آینده رقابت‎های لیگ برتر رأی خودش را در این خصوص صادر خواهد کرد.

حذف ولفسبورگ از جام حذفی آلمان به دلیل تکرار همین اتفاق سایپایی‌ها را به رأی دادگاه عالی ورزش امیدوار کرده است و گفته می‌شود این باشگاه در تکمیل دفاعیات خود و در جلسه حضوری به حکم فدراسیون فوتبال آلمان نیز در این مورد استناد خواهد کرد.

باید دید سرنوشت این پرونده پیچیده چه خواهد شد و در صورتی که حکم دادگاه CAS به سود سایپا تغییر کند این باشگاه در اتفاقی بی‌سابقه به لیگ برتر بازخواهد گشت و ذوب‌آهن که تدارک گسترده‎ای برای حضور در فصل آینده داشته و در تلاش است بازیکنان موردنظرش را برای تقویت تیم در لیگ برتر جذب کند به جای سایپا به لیگ دسته اول سقوط می‎کند.

اگر هم دادگاه عالی ورزش حکم کمیته استیناف را تأیید کند عملاً اتفاق تازه‌ای رخ نخواهد داد و سایپا باید فصل آینده در لیگ یک به میدان برود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: