کد خبر: ۵۳۱۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲

دومین روز از رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در روسیه با صعود چهار نماینده ایران به نیمه نهایی پیگیری شد.

به گزارش شفاف، مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جهان از صبح امروز در شهر اوفا روسیه پیگیری شد.

در پایان مسابقات صبح رحمان عموزاد خلیلی در وزن 61 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 86 کیلوگرم، مهدی حاجیلوئیان در وزن 92 کیلوگرم و علی اکبرپور در وزن 125 کیلوگرم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر بارتوز سولتیس از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله  یک چهارم نهایی با نتیجه 12 بر 2 از سد ابوالفضل نصیراف از آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد در این مرحله به مصاف فئودور بالتویف از روسیه می‌رود.

سبحان یاری در وزن 74 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 16 بر 9 مغلوب استامبول ژانیبک اولو از قرقیزستان شد و باید منتظر حضورش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را به دست آورد.

همچنین در وزن 86 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه 11 بر 6 جاشوا مورودیون از آلمان را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر 4 اسلام کاراتویف از روسیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله به مصاف داویتی کوگواشویلی از گرجستان می‌رود.

در وزن 92 کیلوگرم نیز مهدی حاجیلوئیان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر و امتیاز عالی موحامد گیمری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر سرگئی سارگیسیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف نیکولاس دی لانگی از آفریقای جنوبی می‌رود.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 125 کیلوگرم علی اکبرپور در دور اول با نتیجه 12 بر 2 و امتیاز عالی ارسلانبک توردوبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی آندری بستایف از روسیه را با نتیجه 6 بر 3 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف ویات هندریکسون از آمریکا می‌رود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: