کد خبر: ۵۳۱۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶

یک متخصص عفونی گفت: حضور در هر تجمعی به دلیل شدت سرایت ویروس دلتا، می‌تواند به روند تصاعدی ابتلا و مرگ و میر دامن بزند.

جمال میرزایی، متخصص بیماری‌های عفونی و فلوشیپ فوق تخصص نقص ایمنی، سرطان و پیوند، در گفت و گویی، اظهار کرد: فرق نمی‌کند چه نوع دورهمی و به چه دلیل صورت گرفته است، باید بدانید که هر گونه تجمعی در دوران پاندمی کرونا باعث انتشار آن می‌شود. برگزاری هر مراسمی در شرایطی که در مواجهه با سرسخت‌ترین نوع ویروس کرونا یعنی دلتا هستیم، می‌تواند به راحتی منجر به ابتلای چندین نفر شود.

میرزایی افزود: هر گونه تجمع در فضای بسته، سفر‌های غیرضرور و عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی باعث توسعه بیماری و پایداری این اپیدمی در سطح کشور می‌شود.

او ادامه داد: تقاضای موکد ما از هموطنان عزیز این است که در صورت امکان از برگزاری هر نوع مراسم و دورهمی، پرهیز کنند و یا نهایتا در فضای باز با فاصله دو متری افراد، مراسم را برگزار کنند.

این متخصص بیماری های عفونی بیان کرد: استفاده از دو ماسک و رعایت فاصله دو متری با یکدیگر و از همه مهمتر برنداشتن ماسک هنگام صحبت کردن در فضا‌های پر ازدحام ضروری است.

او تاکید کرد: استفاده از دو ماسک در کاهش انتقال ویروس موثر است. دست دادن در این شرایط بسیار خطرناک است و هرگونه تماس با فرد دیگر می‌تواند منجر به انتقال ویروس شود.

میرزایی افزود: در روز‌هایی که شیوع و مرگ و میر بیماری به صورت تصاعدی در حال افزایش است، اگر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به درستی انجام نشود، می‌تواند فاجعه آفرین باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: