کد خبر: ۵۳۲۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰

در مراسمی با حضور رییس دفتر رییس جمهور، رییس سازمان غذا و دارو، فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان بهداری ارتش، بخش موقت دارویی بیماران کرونایی داروخانه ۲۹ فروردین افتتاح شد.

به گزارش شفاف، در مراسمی با حضور اسماعیلی، رییس دفتر رییس جمهور، شانه ساز، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو و امیر سرتیپ حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان بهداری ارتش، بخش موقت دارویی بیماران کرونایی داروخانه 29 فروردین افتتاح شد.

این بخش که در دو قسمت 800 متری و شامل بخش انتظار و بخش دارویی است، در 48 ساعت آماده افتتاح شده که داروهای مرتبط با کووید19 در این بخش و در مجاورت ساختمان اصلی داروخانه 29 فروردین، در اختیار مراجعان قرار می‌گیرد.

این بخش پس از بازدید رییس جمهور و تاکید وی مبنی بر تسهیل دسترسی بیماران کووید19 به داروهای مورد نیازشان توسط ارتش در 48 ساعت، آماده افتتاح و خدمت رسانی شده است.

اسماعیلی، رییس دفتر رییس جمهور نیز در حاشیه مراسم افتتاح این بخش ضمن تقدیر از تلاش های نیروهای بهداشتی و درمانی در طول مقابله با کرونا، گفت: با دستور رییس جمهور مقرر شد که در تهران ابتدا 100 و بعد 300 داروخانه، داروهای مورد نیاز بیماران کووید19 را ارائه کنند اما با تلاش سازمان غذا و دارو، در تهران 490 داروخانه و در کل کشور حدود دو هزار داروخانه، این داروها را ارائه می دهند.

وی همچنین این اقدام ارتش در راه اندازی بخش موقت دارویی بیماران کرونایی را جهادی، ارزشمند و قابل الگوبرداری برای سایر بخش‌ها دانست و بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر با مشکل کمبود داروهای مورد نیاز بیماران کووید19 روبرو نیستیم چون به میزان قابل توجهی در بین داروخانه‌هایی که سازمان غذا و دارو اعلام کرده، این داروها وجود دارد.

تشریح اقدامات مهم ارتش برای مقابله با کرونا

امیر سرتیپ کیومرث حیدری در ادامه آیین افتتاح بخش موقت دارویی بیماران کرونایی داروخانه 29 فروردین  اظهار داشت: همکاران ما از اول پاندمی کرونا، حماسه آفریدند و این بار با افتتاح این بخش در طول 48 ساعت بی وقفه، یک رکورد ویژه خلق کردند و مجموعه بزرگی را برای ارائه داروهای مورد نیاز بیماران کووید19 راه اندازی کردند تا بیماران کرونایی را از بیماران غیر کرونایی در مراجعه به داروخانه 29 فروردین، جدا کنیم.

28 بیمارستان تخصصی نیروی زمینی ارتش در خدمت بیماران کرونایی بوده است

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی زمینی ارتش از آغاز پاندمی کرونا با روحیه جهادی و آفندی نسبت به مقابله با کرونا در صحنه حاضر بوده و 28 بیمارستان تخصصی با 12 هزار کادر مجرب پزشکی در مجموعه نیروی زمینی ارتش، از روز اول تا کنون در خدمت بیماران کووید19 بوده است.

کرونا , واکسن کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

وی افزود: داروخانه29 فروردین، مورد اعتماد آحاد جامعه و سازمان غذا و دارو است. پس از بازدید رییس جمهور و تقدیر آیت الله رییسی از کارکنان این داروخانه، تصمیم گرفتیم برای تکریم ارباب رجوع، بخش موقت دارویی بیماران کرونایی را راه اندازی کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: متعاقب فرمان مبارک رهبر معظم انقلاب و فرمانده معظم کل قوا که امر فرمودند نیروهای مسلح به صورت مضاعف، اقدامات شان را تشدید کنند ما هم مجدداً وارد میدان شدیم. امروز نیروی زمینی توانسته تهدید کرونا را به یک فرصت در عرصه خلاقیت، نوآوری و خدمتگزاری ویژه به مردم ایران تبدیل کند.

امیر سرتیپ حیدری یادآور شد: در حال حاضر بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، در 4 حوزه به صورت جهادی مشغول انجام وظیفه هستیم؛ بخش اول، خدمات بیمارستانی است که بخش های مربوط به کرونا را مضاعف کرده ایم. در بخش دوم در احداث بیمارستان‌های تخصصی، رکورد شکنی کرده‌ایم و توانسته‌ایم در عرض 5 روز، یک بیمارستان تنفسی را راه اندازی کنیم. بخش سوم مربوط به واکسیناسیون است که در 14 پایگاه سیار و ثابت، به کمک واکسیناسیون آمده‌ایم. بخش چهارم نیز مربوط به نقاهتگاه‌های پیش بیمارستانی و پسا بیمارستانی است که 9 مرکز در استانهای مختلف راه اندازی شده است. 

ی افزود: بیمارستان‌های تنفسی را در استانهای مختلفی از جمله در سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و اصفهان راه اندازی کرده ایم و به زودی یک بیمارستان تنفسی در گیلان را افتتاح می‌کنیم و هر استانی که استانداران آنها از ما بخواهند، این کار را به سرعت انجام می‌دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در تهیه تجهیزات مقابله با کرونا مانند ذخیره‌های اکسیژن توانسته‌ایم به خیلی از استانهای محروم کشور، با اعتبارات نزاجا خریداری و به این استانها ارسال کنیم. از مجموعه بهداشتی و درمانی کشور، دکتر نمکی، وزیر بهداشت و دکتر شانه ساز، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو تشکر می‌کنیم.

 حیدری تصریح کرد: در بخش تولید هم محصولات خوبی داریم و می توانیم ژنراتورهای قوی، ذخایر اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن ساز ثابت و سیار برای بیمارستان‌ها تولید کنیم که آمادگی خودمان را برای کمک به حوزه سلامت در این زمینه نیز اعلام می‌کنیم. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: