کد خبر: ۵۳۲۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳

تولید در کارخانجات ایالات متحده طی ماه ژوئیه با رشد تولید خودروهای موتوری افزایش یافت چرا که خودروسازان تعطیلات سالانه خود را کاهش داده یا کلاً لغو کردند تا با کمبود جهانی تراشه مقابله کنند.

به گزارش شفاف، تولید در کارخانجات ایالات متحده طی ماه ژوئیه با رشد تولید خودروهای موتوری افزایش یافت چرا که خودروسازان تعطیلات سالانه خود را کاهش داده یا کلاً لغو کردند تا با کمبود جهانی تراشه مقابله کنند.

بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) روز سه شنبه اعلام کرد که تولید در ماه گذشته پس از کاهش 0.3 درصدی در ماه ژوئن 1.4 درصد افزایش یافته است.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند که تولیدات کارخانجات آمریکا 0.6 درصد افزایش خواهد یافت.

ماه گذشته، تولید در کارخانه های خودروی این کشور 11.2 درصد افزایش یافت. کمبود تراشه و نیمه رسانا، شرکت های خودروسازی را مجبور کرده است تا برنامه تولید خود را تنظیم کنند.

فدرال رزرو تأکید کرد که "تعدادی از تولیدکنندگان خودرو تعطیلات معمول خود را در ماه ژوئیه" یعنی زمانی که کارخانه های خود را مجدداً تجهیز می کنند، کاهش داده یا لغو کردند.

با وجود این افزایش، میزان تولید وسایل نقلیه موتوری و قطعات در ماه ژوئیه حدود 3.5 درصد کمتر از اوج اخیر خود در ژانویه 2021 بود.

بر اساس این گزارش، بدون احتساب خودروها، تولید در ماه ژوئیه 0.7 درصد افزایش یافت.

به طور کلی تولید در ماه ژوئیه 0.8 درصد بالاتر از سطح قبل از همه گیری کرونا بود. تولید که 11.9 درصد از اقتصاد ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهد، توسط تقاضای داخلی قوی حمایت شده است. اما این امر زنجیره تامین را تحت فشار قرار داده و تولیدکنندگان را با کمبود مواد اولیه و نیروی کار مواجه کرده است.

این گزارش حاکی است که وضعیت تولید آمریکا می تواند با موج جدید ابتلا به کرونا از نوع دلتا بدتر شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: