کد خبر: ۵۳۲۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶

هولدینگ خودروسازی جیلی روز چهارشنبه اعلام کرد که سود خالص این شرکت چینی در نیمه اول سال جاری میلادی ۴ درصد افزایش یافته است چرا که شرایط فروش در بزرگترین بازار خودروی جهان بهبود یافته است.

به گزارش شفاف، هولدینگ خودروسازی جیلی چینGeely Automobile Holdings  روز چهارشنبه اعلام کرد که سود خالص این شرکت در نیمه اول سال جاری میلادی 4 درصد افزایش یافته است چرا که شرایط فروش در بزرگترین بازار خودروی جهان بهبود یافته است.

شرکت جیلی که در هانگژو مستقر است، اعلام کرد که از ژانویه تا ژوئن 2.38 میلیارد یوان (367.20 میلیون دلار) سود کسب کرده است در حالی که در مدت مشابه سال قبل این رقم 2.3 میلیارد یوان ثبت شده بود.

درآمد این خودروساز با رشد 22 درصدی به 45 میلیارد یوان رسید و میزان فروش خودروهای این شرکت 19 درصد افزایش یافت و به 630237 دستگاه خودرو رسید. این شرکت پیش بینی می کند امسال 1.53 میلیون خودرو بفروشد.

شی جی، تحلیلگر موسسه بین المللی هایتونگ می گوید بدون در نظر گرفتن افزایش پرداخت های مبتنی بر سهام که بر سود خالص تأثیر می‌گذارد، نتایج حاصل از کاهش هزینه های این شرکت بهتر از حد انتظار بود.

بر اساس این گزارش، شرکت جیلی در حال ایجاد یک نام تجاری جدید برای خودروهای برقی به نام "Zeekr" با همکاری شرکت مادر خود می باشد.

این شرکت که به دنبال تبدیل شدن به یک تولید کننده برجسته در زمینه خودروهای برقی و ارائه دهنده خدمات مهندسی است، اعلام کرد که با شرکت های فناوری از جمله بایدوBaidu  همکاری می کند.

جیلی اعلام کرد که به دنبال تأمین مالی خارجی برای برند خودروی برقی Zeekr است که به تازگی راه اندازی شده است و مدل های الکتریکی بیشتری را در مجموعه کلی خود معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: