کد خبر: ۵۳۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸

وزیر آموزش و پرورش در پی درگذشت «فرحناز عافل» معلمی فداکار که بر اثر کرونا جان باخت، پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش شفاف، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت «فرحناز عافل» معلمی که درس عشق و ایثار به دانش آموزانش می آموخت، پیام تسلیتی صادر کرد. مشروح آن در ادامه آمده است:

«خبر درگذشت معلم عشق و ایثار، زنده یاد «سرکارخانم فرحناز عافل» که فراتر از مرزهای کلاس و مدرسه، عمر با برکت خویش را صادقانه و خالصانه به تعلیم جلوه هایی از عشق و ایثار و تربیت کودکانی از مهر و ایمان صرف کرد تا بار دیگر ثابت کند که مکتب معلمی، تبلور واقعی ایثار و فداکاری بدون مرزی است که در آن، کودک ایرانی یا تبعه افغانی به یک میزان بهره می برند.

یاد این معلم دلسوز و فداکار میهن اسلامی را گرامی می دارم و فقدان اندوهناک وی را به جامعه بزرگ فرهنگیان کشور و خانواده مکرم آن فقید جاوید، بویژه همسر و فرزندان گرانقدر ایشان، تسلیت و تعزیت می گویم و از پیشگاه یگانه خالق هستی، برای روح بلند این معلم پرتلاش و فداکار، رحمت واسعه الهی مسألت می‌کنم.»

«فرحناز عاقل»، از معلمان باسابقه منطقه ۱۴ آموزش و پرورش شهر تهران بود و در شرایط کرونایی که دانش‌آموزان، ناگزیر به یادگیری دروس خود از طریق فضای مجازی بودند، به علت محروم بودن یکی از دانش آموزانش از داشتن گوشی هوشمند، کلاس درس وی را در یکی از بوستان‌های محله برگزار کرد. مدتی بعد که این موضوع به اطلاع مسؤولان رسید، به این دانش آموز تبعه افغانستان از طرف اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۴، تبلتی اهدا شد  و  عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران نیز با حضور در همان بوستان (بوستان دکتر معین منطقه 14)، از زحمات این معلم و دانش آموزش ، در همان محل تدریس درس ، تقدیر بعمل آورد و زحمات این معلم فداکار را ستود .

به لطف اقدام ارزنده این معلم فداکار، بسیاری از خیّران ترغیب به اهدای تبلت به بچه‌های فاقد تجهیزات آموزشی هوشمند شده‌اند.

گفتنی است این معلم فداکار که به تازگی به بازنشستگی نایل شده بود، چندی پیش بر اثر بیماری کرونا درگذشت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: