کد خبر: ۵۳۲۲۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷

رییس جمهور در جلسه علنی صبح امروز مجلس گفت: امین‌حسین رحیمی به دلیل آشنایی عمیق با مسائل "قضائی و مجلس" برای تصدی وزارت دادگستری پیشنهاد شده است.

به گزارش شفاف، از صبح امروز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت تشکیل شده است. سید ابراهیم رئیسی، برای تصدی وزارت دادگستری امین‌‌حسین رحیمی را به خانه ملت معرفی کرده است.

رییس جمهور در دفاع از گزینه پیشنهادی خود برای وزارت دادگستری گفت: آقای رحیمی، وزیر پیشنهادی دادگستری به علت آشنایی عمیق با مسائل "قضائی و مجلس" پیشنهاد شده است.

رحیمی در حالی که هنوز در دوران جوانی به سر می‌برد، از جمله چهره‌های حقوقی و قضائی پرسابقه کشورمان محسوب می‌شود که مدارج علمی را تا سطح دکتری در رشته فقه و حقوق جزا گذرانده است. قضاوت در محاکم دادگستری، دادستان دیوان محاسبات کشور،‌ معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور و مشاور عالی رئیس قوه قضاییه، از جمله سوابق قضائی گزینه تصدی‌گری وزارت دادگستری است و البته نمایندگی مردم ملایر در مجلس هشتم، رئیس کل دیوان محاسبات کشور در دوره نهم مجلس از جمله سوابق رحیمی در قوه مقننه است که از او چهره‌ای فراقوه‌ای ساخته است.

آخرین سمت امین‌حسین رحیمی، معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه است که در دوران ریاست آیت‌الله رئیسی بر قوه قضائیه آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.

گفتنی است؛ رحیمی در صورت کسب رأی اعتماد مجلس، بعد از اسدالله مبشری، احمد صدر حاج سید جوادی، ابراهیم احدی، سید محمد اصغری، حسن حبیبی، اسماعیل شوشتری، جمال کریمی‌راد، غلامحسین الهام، مرتضی بختیاری، مصطفی پورمحمدی و سید علیرضا آوایی، دوازدهمین وزیر دادگستری در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و طبق قانون، مدیریت امور پرداخت دیه از بیت‌المال، حمایت از قربانیان جرم و مجرمان جرایم غیرعمد، مدیریت امور مربوط به کانون‌های کارشناسان، وکلا و مترجمین رسمی دادگستری و رسیدگی صدور حکم و تعزیر متخلفین قانون تعزیرات حکومتی را به عهده خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: