کد خبر: ۵۳۲۲۴۷
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳

نماینده مردم بندرعباس در مجلس به بیان انتقاداتی از پاسخ ندادن شفاف رئیس جمهور به سوالات نمایندگان پرداخت.

به گزارش شفاف،  احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی  و نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر آیین نامه‌ای داخلی مجلس گفت: از اینکه با حساسیت موضوع رای اعتماد پیگیری می‌شود تشکر می‌کنم. ماده ۲۰۴ آئین نامه داخلی مجلس اشاره داشته که در رای اعتماد به وزرا در کنار موضوعاتی که مخالفین در بحث وزرا مطرح می‌کنند رئیس مجلس موظف است سوالات کتبی نمایندگان را به رئیس جمهور یا وزیر بدهد و وزیر پاسخ بدهد.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: در حالی که این اتفاق نیفتاده است. این ماده هم به اطلاع نماینده‌ها نرسیده و رئیس جمهور هم که روز گذشته به مجلس آمده به صورت شفاف به سوالات پاسخ نداد.

وی با تاکید بر اینکه باید با دقت به وزرا رای داده شود خاطر نشان کرد:  باید از این ظرفیت آئین نامه ای مجلس استفاده شود.

 ۱۵ نامه نمایندگان به رئیس جمهور و وزرای پیشنهادی تحویل شد

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: از اول جلسه دیروز این آئین نامه در حال اجرا است و سوالات کتبی نمایندگان در طول مدت به رئیس جمهور یا وزیر مربوطه داده شد که از دیروز بیش از ۱۵ نامه به من تحویل شد و من به رئیس جمهور و یا وزرای پیشنهادی داده ام. از این به بعد هم در خدمت نماینده‌ها هستیم. هر نماینده‌ای نامه بدهد در اختیار آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: