کد خبر: ۵۳۲۲۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و خطر برخورد صاعقه در این استان هشدار داد.

به گزارش شفاف اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ با اشاره به رشد ابرهای همرفتی به‌ویژه در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب آورده است: از بعد از ظهر امروز (۳۱ مرداد ماه) تا فردا (اول شهریورماه) وقوع رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت به‌ویژه بعد از ظهر امروز در بخش‌های شمالی استان تهران به‌ویژه ارتفاعات فیروزکوه، آبعلی، دماوند، لواسان، پردیس و شمیرانات پیش‌بینی می‌شود.

در پی حاکمیت این شرایط جوی احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، خطر برخورد صاعقه و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ وجود دارد و اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به خودداری از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در چرای دام در حاشیه مسیل‌ها، رودخانه‌ها و مناطق مرتفع و پرهیز از انجام فعالیت‌های کوهنوردی توصیه می‌کند.

به گزارش شفاف هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: