کد خبر: ۵۳۲۳۱۴
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳

«کاش در این فوتبال نمونه‌های بیشتری از وحید امیری داشتیم؛ بازیکنانی که به طور همزمان از کیفیت بالا و حسن خلق و صداقت برخوردارند. بله؛ حفظ او، بهترین خرید پرسپولیس بود!»

به گزارش شفاف، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «در شرایطی که این روزها سطح کری‌خوانی بین هواداران و حتی بازیکنان فوتبال به‌شدت تنزل کرده و بعضا بسیار سخیف و غیر قابل باور شده، هنوز هم پیدا می‌شوند بازیکنانی که برای اغلب هواداران فوتبال با هر سلیقه‌ای قابل احترام باشند.

یکی از مشهورترین مصداق‌ها از این جمع، وحید امیری است؛ ستاره ملی‌پوش پرسپولیس که اغراق نیست اگر بگوییم خیلی از استقلالی‌ها هم دوستش دارند و به او احترام می‌گذارند. روز جمعه وقتی خبر تمدید قرارداد امیری با پرسپولیس منتشر شد، برخی هواداران این خبر را «بمب» نقل‌وانتقالات دانستند. چنین عبارتی معمولا به خریدهای جدید و جابه‌جایی‌های بزرگ اطلاق می‌شود اما وحید امیری آن‌قدر ارزشمند هست که حفظ او بمب خبری باشد.

وحید در ۳۳ سالگی همچنان یکی از باکیفیت‌ترین و دونده‌ترین بازیکنان فوتبال ایران است. او در چند پست توانایی بازی دارد و بر خلاف خیلی از فوتبالیست‌ها، تعصب خاصی هم نسبت به پست تخصصی‌اش نشان نمی‌دهد. امیری در این سال‌ها بنا به درخواست کادر فنی و نیازهای تیم، در پست‌هایی مثل مهاجم سایه، وینگر چپ و راست و حتی مدافع چپ بازی کرده اما هیچ‌گاه خم به ابرو نیاورده است. برای او پیراهن تیم‌هایش فرقی ندارد؛ برای نفت تهران همان‌ قدر انرژی می‌گذاشت که برای پرسپولیس یا تیم ملی مایه می‌گذارد. همچنین بر خلاف بسیاری از فوتبالیست‌های ایرانی، نام و سابقه سرمربی هم برای وحید تفاوتی ندارد. او برای علیرضا منصوریان و گابریل کالدرون همان بازیکنی بود که برای یحیی گل‌محمدی و دراگان اسکوچیچ هست. همه اینها نشان می‌دهد چرا هواداران پرسپولیس این‌ قدر بابت تمدید قرارداد امیری خوشحال هستند. همه رازهای محبوبیت او همین‌ها نیست. وحید برای فوتبال ایران یک نمونه کامل و تمام‌عیار از صداقت و سادگی به شمار می‌آید؛ آن چه به واقع در این اتمسفر کمیاب است.

این روزها که احمد نوراللهی هنگام جدایی از پرسپولیس دست به فرافکنی زده و کمی هواداران را آزرده کرده، خیلی‌ها یاد رفتار امیری هنگام کوچ از جمع سرخ‌پوشان افتاده‌اند. وحید هم بعد از یک دوره حضور موفق در پرسپولیس این تیم را ترک کرد و راهی لیگ ترکیه شد. با این حال او در کمال صداقت، تلاش برای کسب درآمد بیشتر را انگیزه اصلی‌اش از اتخاذ این تصمیم عنوان کرد؛ چیزی که از امثال نوراللهی و شجاع خلیل‌زاده دیده نشد. امیری خیلی رک و بدون آن که بیهوده ژست تعصب بگیرد به مردم گفت دیر به سطح اول فوتبال رسیده، درآمد اندکی داشته و ترجیح می‌دهد پیش از بازنشستگی، یک فصل قرارداد دلاری ببندد. همین صداقت وحید باعث شد او در بازگشت به پرسپولیس از همه راحت‌تر پذیرفته شود و مردم به آسانی با این بازیکن کنار بیایند. کاش در این فوتبال نمونه‌های بیشتری از وحید امیری داشتیم؛ بازیکنانی که به طور همزمان از کیفیت بالا و حسن خلق و صداقت برخوردارند. بله؛ حفظ او، بهترین خرید پرسپولیس بود!»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: