کد خبر: ۵۳۲۳۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با انتخاب عین اللهی به عنوان وزیر بهداشت و درمان دولت جدید، شاهد تحولات بسیار خوبی در بخش بهداشت خواهیم بود.

به گزارش شفاف، محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز و در موافقت با بهرام عین اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت سیزدهم گفت: سلامت یکی از مهمترین مولفه‌ها در کشور است، اگر مهمتر از بحث امنیت نباشد، کمتر از آن هم نیست و در نیم قرن گذشته هیچ چیزی مانند ویروس کرونا نتوانسته در یک روز جان ۵۰۰ تا ۶۸۴ نفر انسان را بگیرد و هیچ پدیده‌ای نتوانسته همزمان اشتغال، اقتصاد، کسب و کار مردم، فعالیت‌های اجتماعی و اداری و حتی شعائر مذهبی را در درگیر کند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس باید سکان وزارت بهداشت و درمان با این شرایط به مدیری مدبر سپرده شود. من دکتر عین اللهی را از سال ۱۳۷۴ می‌شناسم، وی فردی مدیر و مدبر، برنامه محور، عدالت محور، تخلق به اخلاق اسلامی و متمرکز بر رسیدگی به مناطق محروم است.

وی تاکید کرد: در پاسخ به منتقدان دکتر عین اللهی باید بگویم مهمترین حلقه مفقوده نظام سلامت، نبود مواردی از جمله سلامت ارجاع، پزشک خانواده، سطح بندی خدمات، نسخه الکترونیکی، پرونده الکترونیکی سلامت و... است و تا زمانی که هر بیمار با هر دردی به هر پزشکی با هر تخصصی و نه تنها به یک پزشک بلکه به چند پزشک مراجعه می‌کند، وضعیت بهداشت و درمان ما همین خواهد بود.

محسنی بندپی تصریح کرد: از برنامه‌های مهم وزیر پیشنهادی بهداشت؛ توجه به موضوع پزشک خانواده است و اگر تنها دکتر عین اللهی به پزشک خانواده بپردازد، در حقیقت به ملت ایران، بیماران و نظام سلامت کشور خدمت کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به موضوع کمیت و کیفیت خدمات رسانی در حوزه بهداشت گفت: امروز ما در شرایط درست و مطلوبی قرار نداریم، اما با توجه به شرایط کشور در نقطه خوبی هستیم، بنابراین از شما نمایندگان می‌خواهم اگر دغدغه مردم، مناطق محروم و بیماران را دارید همانند رأی کمیسیون‌های بهداشت و آموزش به این وزیر پیشنهادی، رأی مثبت دهید تا سکان این وزارتخانه عظیم را به وی بسپاریم، وزارتخانه‌ای که برای ارزیابی عملکرد دولت‌ها همیشه مورد توجه بوده است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس یازدهم خطاب به نمایندگان مجلس بیان کرد: به شما اطمینان می‌دهم با انتخاب دکتر عین اللهی به عنوان وزیر بهداشت و درمان دولت جدید، شاهد تحولات بسیار خوبی در بخش بهداشت، درمان و سلامت مردم خواهید بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: