کد خبر: ۵۳۲۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴

مسئول کنترل عفونت بیمارستان روانپزشکی رازی از راه اندازی بخش سرپایی تزریق داروی "رمدسیویر" در این مرکز خبر داد.

حسین اخوان، متخصص بیماری‌های عفونی و مسئول کنترل عفونت بیمارستان روانپزشکی رازی، در گفت و گویی، اظهار کرد: در این برهه از زمان که با شیوع جدی بیماری کرونا مواجه هستیم و تعداد زیادی از هموطنانمان را از دست می دهیم، اصلی‌ترین دغدغه، کمبود تخت‌های بیمارستانی است؛ بنابراین باید بخشی، برای تزریق سرپایی رمدسیویر در بیمارستان روانپزشکی رازی به وجود بیاید تا ما به سهم خودمان بخشی از فشار کاری که بر دوش کادر درمان وجود دارد را کاهش دهیم.

اخوان گفت: به همین منظور ما یک سوله که فاصله زیادی با بخش‌های بیمارستانی دارد با رعایت تمام نکات بهداشتی برای بیمارانی که نیاز به بستری در بیمارستان یا اکسیژن ۲۴ ساعته و خدمات ویژه درمانی ندارند و فقط به درمان سرپایی نیازمندند، در نظر گرفتیم تا این تزریق رمدسیویر برای این بیماران با دستور پزشک در صورت سرریز بیمار در بیمارستان ها و مراکز درمانی،  صورت بگیرد.

مسئول کنترل عفونت بیمارستان روانپزشکی رازی افزود: این بیماران  طی دو ساعت دارو را دریافت می‌کنند و سپس ترخیص می‌شوند و فردای آن روز در ساعت مقرر‌ی که از قبل مشخص شده است، برای دریافت دوز بعدی مراجعه می‌کنند. این پروسه حدود ۵ روز طول می‌کشد، ولی تا ۱۰ روز نیز قابل افزایش است.

او ادامه داد: روزانه حدود ۱۰۰ نفر می توانند از این فضا استفاده کنند و به صورت هفتگی درمان سرپایی برای بیماران انجام شود. این فضا با ظرفیت ۵۰ تخت در دو شیفت صبح و عصر اقدام به خدمات‌رسانی به ۱۰۰ نفر از هموطنان به صورت روزانه خواهد داشت و در صورت نیاز این ظرفیت قابل افزایش خواهد بود.اگرچه این افزایش ظرفیت، به افزایش نیروی انسانی نیاز دارد زیرا هر تخت به پرستار و پزشک متخصص و خدمات و دارو نیازمند است.

این متخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: با توجه به فضای فیزیکی بسیار بزرگ بیمارستان روانپزشکی رازی، فاصله بخش‌ها از هم، بسیار زیاد است و این فضایی که ما در نظر گرفته ایم بیشترین فاصله با بخش‌های بیمارستان را دارد و می‌توان گفت تقریباً غیر ممکن است که ویروس به بیماران بستری در سایر بخش‌ها سرایت کند. برنامه‌ریزی‌های ما به شکلی است که پذیرش و سایر خدمات مربوطه برای بیماران در همین فضا صورت بگیرد تا ویروس به هیچ وجه امکان جابجایی نداشته باشد.

انتهای پیام / 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: